Home آموزش چگونه قابلیت Wi-Fi Sense را در سیستم‌عامل ویندوز ۱۰ غیرفعال کنیم؟

چگونه قابلیت Wi-Fi Sense را در سیستم‌عامل ویندوز ۱۰ غیرفعال کنیم؟

18 second read
0
0
4

سیستم‌عامل ویندوز ۱۰ و سیل عظیم قابلیت‌های به ارمغان شده توسط آن علاوه بر مزایای بسیار فراوان، مشکلات کوچک و بزرگ گوناگونی را نیز تاکنون برای مصرف‌کنندگان ایجاد ساخته است که یک نمونه از آن‌ها را می‌توان در ویژگی Wi-Fi Sense جستجو نمود.

قابلیت Wi-Fi Sense به‌طور کلی با هدف تسهیل در فرآیند اتصال به شبکه‌های بیسیم وای فای و مرتفع‌سازی مشکلات و آزارهای پیشین سد راه کاربران سیستم‌عامل ویندوز توسعه یافته است که این مهم را با خودکارسازی عملیات برقراری ارتباط دستگاه با نقاط دسترسی باز و موقعیت‌های مدیریت شده توسط مخاطبان شبکه‌های اجتماعی فیس‌بوک، اسکایپ و اوت‌لوک به انجام می‌رساند. امکان فوق با به اشتراک‌گذاری کلیدهای عبوری مخفی مورد استفاده توسط مخاطبان جهت اتصال به شبکه‌های بیسیم و یا تدارک برعکس سناریو (اشتراک کلید واژه‌های محرمانه شما با دیگر مخاطبان جهت برقراری امکان اتصال خودکار آن‌ها به شبکه بیسیم شخصی مانند وای فای موجود در منزل) در ایجاد بستری متشکل از دسترسی به گذرواژه‌های عبوری نهان به‌منظور اتصال خودکار به شبکه‌های بیسیم تأثیرات مختلفی را به خود اختصاص می‌دهد.

این مهم اگرچه در نگاه کلی و نیت سازندگان موجود در پشت پرده آن امکانی قابل ستایش به شمار می‌رود، اما در زمینه بروز نگرانی‌های امنیتی و ایمنی نیز تأثیرات گوناگونی را به خود اختصاص می‌دهد که بسیاری نیز غیرفعالسازی آن را ترجیح می‌دهند. قابلیت Wi-Fi Sense به‌طور پیش‌فرض در سیستم‌عامل ویندوز ۱۰ فعال بوده و به عملکرد خود اقدام می‌نماید که غیرفعالسازی آن نیز به‌راحتی هر چه تمام‌تر از طریق منوی تنظیمات انجام می‌پذیرد.

برای این منظور کافی است تا ابتدا منوی استارت را گشوده و سپس بر روی گزینه Settings کلیک نمایید؛ مشاهده می‌کنید که بخش تنظیمات سیستم‌عامل ویندوز ۱۰ نمایان می‌گردد.

حال در صفحه جدید گشوده شده بر روی گزینه Network & Internet جهت دسترسی به بخش تنظیمات مربوط به شبکه و اینترنت کلیک نمایید.

اکنون از طریق پنل موجود در سمت چپ صفحه ابتدا به سربرگ Wi-Fi مراجعه و سپس بر روی لینک Manage Wi-Fi settings کلیک نمایید.

Wi-Fi Sense

صفحه جدید نمایان گردیده در حالت کلی تنظیمات مربوط به شبکه بیسیم وای فای را در قالب خود جای داده است که مکانیسم خودکار Wi-Fi Sense نیز یکی از مهم‌ترین بخش‌های آن به شمار می‌رود. اکنون کافی است تا به‌منظور غیرفعالسازی ویژگی اشاره شده گزینه‌های Connect to suggested open hotspots و Connect to networks shared by my contacts را غیرفعال نمایید.

Wi-Fi Sense

حال به‌منظور اتمام روند عملیات و اعمال صحیح تغییرات انجام پذیرفته پیشنهاد می‌شود که یک مرتبه رایانه شخصی را راه‌اندازی مجدد (ریستارت) کنید.

اشتراک خودکار گذرواژه شبکه بیسیم وای فای در نوع خود اقدامی هولناک تلقی می‌گردد، به‌خصوص که اگر سرویس مورد استفاده فرد از محدودیت ترافیک نیز برخوردار باشد. قابلیت معرفی گردیده در نوشته فعلی شاید رهگذران عبوری از خیابان را برای فرد به تهدیدی مبدل نسازد، اما اگر فردی در محدوده تحت پوشش دستگاه مودم قرار گیرد که بر حسب اتفاق شماره تلفن شما را نیز در فهرست مخاطبین خود ذخیره داشته باشد، ویندوز به‌صورت کاملاً خودکار رمز عبور شبکه را با وی در اشتراک گذاشته و امکان اتصال او به نقطه دسترسی وای فای را فراهم می‌رود که در بسیاری از مواقع به هیچ عنوان خوشایند نیست.

سخت افزار ایران

Load More Related Articles
Load More By مارتین کاظمی
Load More In آموزش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Check Also

بهترین رستوران های ارزان روستوف نادونو کجاست؟

تامین وعده‌های غذایی ضمن صرفه‌جویی در هزینه‌های سفر از مهم‌ترین دغدغه‌های هر مسافری است. د…