Home بازی پلی استیشن ۵ و کنسول بعدی ایکس باکس باید انعطاف بیشتری در بخش آنلاین داشته باشند

پلی استیشن ۵ و کنسول بعدی ایکس باکس باید انعطاف بیشتری در بخش آنلاین داشته باشند

4 second read
0
0
249

پلی استیشن ۵ و کنسول بعدی ایکس باکس باید انعطاف بیشتری در بخش آنلاین داشته باشند

در نقطه‌ی فعلی، برکسی پوشیده نیست که سونی و مایکروسافت، در حال کار برروی کنسول‌های نسل نهمی خود هستند تا در آینده به عرصه‌ی رقابت با نینتندو سوییچ ملحق شوند؛ هرچند که احتمالا چند سالی با عرضه‌ی این دو کنسول بازی فاصله داریم، اما عرضه‌ی آن‌ها در سال‌های آینده قطعی است.

حال سوال این است که چه انتظاراتی از این دو کنسول می‌توان داشت و چه ویژگی‌های بکر و جدیدی می‌توان در آن‌ها لحاظ کرد؟ طبق گفته‌ی مدیر توسعه‌ی محصولات کسب و کار کمپانی تی اچ کیو نردیک (THQ Nordiq)، رنهارد پولیس (Reinhard Pollice)، که در حال حاضر کارگردانی نسخه‌ی ریمستر بازی Red Faction: Guerrilla را برعهده دارد، هردو کنسول جای کار زیادی در بخش آنلاین دارند‌:

من فکر می‌کنم که سخت‌ افزار هر دو کنسول ارتقا خواهد یافت که با توجه به تغییر نسل، این امر عادی است. همچنین نسبت به کمکی که جوامع آنلاین و مشتقات آن به تجربه‌ی بازی‌بازان می‌کنند خوش‌بین هستم، اما به عنوان یک سازنده و تهیه کننده‌ی محتوای سرگرمی، با کمال احترام معتقدم که تمامی پلتفرم‌ها جای کار بسیاری در زمینه‌ی عرضه‌ی به‌ روز رسانی‌ها و محتویات آنلاین برای بازی‌ها دارند؛ با این حال استیم، در این زمینه از بقیه‌ی پلتفرم‌ها جلوتر است.

برای همه‌ی ما واضح است که سونی و مایکروسافت، خصوصا طی چند سال اخیر، در صنعت بازی‌های ویدئویی، گام‌های بلندی را برداشته‌اند، با این حال هنوز راه‌های زیادی برای بازکردن درهایشان به روی محتویات آنلاین و خصوصا فعالیت بازی‌سازان مستقل مانند کاری که پلتفرمی مانند استیم انجام داده است، وجود دارد. به هر حال مایکروسافت و خصوصا سونی، تمایل زیادی برای این بازگشایی در آینده‌ی نزدیک، از خود نشان داده‌اند و به نظر می‌رسد برنامه‌های متعددی برای تحقق به اهداف خود دارند.

گیمفا

Load More Related Articles
Load More By مارتین کاظمی
Load More In بازی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Check Also

آندومتر؛ بررسی ضخامت نرمال آندومتر

مجرایی که با آن ادرار می کنید آندومتر نام دارد. در آزمایشات سونوگرافی و یا MRI، اندومتری ب…