Home فناوری پروفسور استیون هاوکینگ در سن ۷۶ سالگی درگذشت

پروفسور استیون هاوکینگ در سن ۷۶ سالگی درگذشت

4 second read
0
0
15

رسانه کلیک – فیزیکدان بزرگ پروفسور استیون هاوکینگ پس از سال ها مبارزه با بیماری ALS در سن ۷۶ سالگی درگذشت.

پروفسور استیون هاوکینگ که به عنوان یکی از بزرگترین فیزیکدانان تاریخ شناخته می شود امروز در سن ۷۶ سالگی درگذشت. این خبر ساعاتی پیش توسط خانواده وی منتشر شد. این فیزیکدان و کیهان شناس در دوران فعالیت خود کتاب های زیادی را به چاپ رسانده بود.

استیون هاوگینک در سن ۱۷ سالگی وارد دانشگاه آکسفورد شد. او توانست در این دانشگاه شاگرد اول شود که این موضوع باعث شد او در سال ۱۹۶۲ دانشگاه کمبریج را برای ادامه تحصیل انتخاب کند.  

پروفسور استیون هاوکینگ در ۲۲ سالگی به بیماری ALS دچار شد. این بیماری بخشی از نخاغ، مغز و سیستم عصبی فرد را مورد حمله قرار می دهد و فلج عمومی را در پی دارد. در ابتدا پزشکان به او اعلام کرده بودند که عمرش رو به پایان است ولی هاوکینگ پس از آشنایی با همسر اولش امید تازه ای به زندگی پیدا کرد.

هاوگینک در سال ۱۹۶۵ با جین ازدواج کرد و در همان سال تصمیم به دریافت دکتری تخصصی خود گرفت. از ازداواج، اول هاوکینگ صاحب سه فرزند به نام های رابرت، لوسی و تیم شد. در سال ۱۹۹۰ هاوکینگ از همسر اول خود جدا شد.

پروفسور استیون هاوکینگ از اواخر دهه ۶۰ میلادی برای نقل مکان از صندلی چرخدار استفاده می کرد. وی از سال ۱۹۸۵ قدرت گویایی خود را از دست داد و تنها می توانست توسط کامپیوتر صحبت کند.

یکی از مشهورترین کتاب های استیون هاوکینگ تاریخچه مختصر زمان (A Brief History of Time) است. این کتاب که به عنوان محبوب ترین کتاب کیهان شناسی شناحته می شود تا سال ۱۹۹۳ به بیش از ۳۳ زبان زنده دنیا ترجمه و عرضه شد.

در این کتاب به زبان ساده به بازگویی داستان جهان پرداخته شده است. کتاب تاریخچه مختصر زمان به مدت ۲۳۷ هفته به عنوان پرفروش ترین کتاب در انگلستان باقی ماند. 

کلیک

Load More Related Articles
Load More By مارتین کاظمی
Load More In فناوری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Check Also

وزیر ارتباطات درباره بازار نابسامان موبایل چه می‌گوید؟

نوسان‌های این روزهای بازار ارز، دامان تلفن همراه را گرفت؛ تا جایی که شاهد افزایش ۳۰درصدی ق…