Home نجوم پخش زنده و تماشای آنلاین پرتاب قوی ترین موشک اسپیس ایکس به فضا

پخش زنده و تماشای آنلاین پرتاب قوی ترین موشک اسپیس ایکس به فضا

2 second read
0
0
64

قوی ترین موشک اسپیس ایکس که در واقع یک راکت فالکون هوی (Falcon Heavy) است، امروز به فضا پرتاب می‌شود. این موشک قرار است خودروی تسلا رودستر شخصی ایلان ماسک را حمل کند!

کمتر از ۲۴ ساعت تا پرتاب قوی ترین موشک اسپیس ایکس باقی مانده است که این کمپانی بزرگ با انتشار انیمیشنی جدید، راکت ۲۳۰ فوتی (تقریبا ۷۰ متری) خود و نحوه انجام ماموریت آن را به نمایش گذاشته است. این ویدیوی که می‌توان آن را نسخه به‌روزشده از ویدیوی مربوط به راکت فالکون هوی که که چند سال پیش منتشر شده بود در نظر گرفت، شامل بخش‌های اضافی و نمایش نحوه جدا شدن خودروی رودستر شرکت تسلا می‌شود. اگرچه هنوز ما نمی‌دانیم SpaceX از پوشش خاصی برای این خودرو بهره برده است یا نه، اما در ویدیوی منتشر شده، خودرو بیشتر از چیزی که در دنیای واقعی تصور می‌کنیم به مریخ نزدیک می‌شود.

فالکون هوی، قدرتمندترین راکتی است که اسپیس ایکس قصد پرتاب آن به فضا را داشته و در مقایسه با فالکون ۹ که همه ما آن را می‌شناسیم، بسیار بزرگ‌تر و قوی‌تر است. این یعنی نیروی این راکت به اندازه حمل محموله‌هایی همچون یک خودرو یا سنگین‌تر از آن بوده و در آینده نیز می‌تواند برای انجام ماموریت‌های انسانی آینده به ماه یا حتی مریخ مورد استفاده قرار گیرد.

در مورد راکت، سازندگان از ۲۷ موتور بهره برده‌اند که به صورت هم‌زمان می‌سوزند. ظاهرا سه تقویت‌کننده این راکت بعد از جدا شدن محموله، به صورت هم‌زمان فرود می‌آیند. استفاده مجدد از بوسترهای راکت‌ها می‌تواند از هدر رفتن میلیون‌ها دلار پول جلوگیری کند (از تقویت‌کننده‌های قدیمی‌تر تنها یک‌بار استفاده می‌شد) که در نتیجه آن، انتقال ماهواره‌ها یا مردم به فضا هم ارزان‌تر خواهد شد.

اگرچه پیش‌تر در تاریخ ۲۴ ژانویه، راکت فالکون هوی آزمایش‌های اولیه را با موفقیت گذارند، اما نخستین پرتاب واقعی آن امروز انجام می‌شود. همچنین، در شرایطی که ایلان ماسک یک پرتاب موفق را پیش‌بینی می‌کند، نسبت به شانس بالای انفجار این راکت نیز هشدار داده است. به هر صورت هر اتفاقی که بیفتد، پرتاب امروز راکت فالکون هوی جذاب خواهد بود.

گفته می‌شود این راکت، امروز ساعت ۲۲:۰۰ به وقت ایران (۱۳:۳۰ به وقت منطقه زمانی شرقی) از مجتمع پرتاب ۳۹ پایگاه فضایی کندی پرتاب خواهد شد که البته به دلایل متعدد، امکان تاخیر در انجام آن وجود دارد. به همین جهت، حتی ممکن است روز چهارشنبه شاهد پرتاب این راکت باشیم.

اگر می‌خواهید پرتاب قوی ترین موشک اسپیس ایکس را به صورت زنده تماشا کنند، می‌توانید از این لینک استفاده کنید.

گجت نیوز

Load More Related Articles
Load More By مارتین کاظمی
Load More In نجوم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Check Also

اختلاف قیمت شدید در بازارا تایرهای سنگین نخی

اختلاف قیمت شدید در بازارا تایرهای سنگین نخی امتیاز بدهید به گزارش خبرگزاری ایلنا، بررسی ق…