Home فناوری پاکسازی فرودگاه با برف روب خودران

پاکسازی فرودگاه با برف روب خودران

0 second read
0
0
40

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از دیجیتال ترندز، در شرایطی که دو شرکت تویوتا و اوبر آزمایش خودروهای خودران خود در خیابان ها را به علت تصادف منجر به مرگ یک زن با خودروی خودران اوبر در ایالت آریزونا متوقف کرده اند، دیگر شرکت های فناوری در حال تولید انواع دیگری از وسایل نقلیه خودران هستند.

شرکت یتی اسنو یکی از این موسسات فناوری است که برای اولین بار یک ماشین برف روب خودران را تولید کرده و آن را با موفقیت در فرودگاهی در نروژ برای پاکسازی باند فرودگاه مورد استفاده قرار داده است.

معمولا بارش برف شدید موجب هرج و مرج در فرودگاه ها و تعطیلی آنها برای ساعت های متمادی می شود. در این شرایط دستگاه های برف روب می توانند به بهبود شرایط و تامین امنیت پروازها کمک شایانی بکنند. این برف روب خودران ۲۰ متر طول و ۵.۵ متر عرض دارد و در عرض یک ساعت می تواند منطقه ای به وسعت ۳۵۰ هزار متر مربع را برف روبی کند.

این برف روب به تازگی در فرودگاه Fagernes در منطقه لیرین نروژ مورد آزمایش قرار گرفته که در ۱۴۵ کیلومتری شمال غرب اسلو پایتخت نروژ قرار دارد. این برف روب خودران هم مجهز به حسگرها و دوربین های متعدد برای شناسایی محیط اطراف بوده و از دقت بالایی نیز برخوردار است. کنترل دقیق این برف روب برای حفظ امنیت نیز از راه دور و توسط انسان ها ممکن است. انتظار می رود بعد از تکمیل آزمایش ها از این برف روب برای پاکسازی ۵۰ فرودگاه فعال در نروژ استفاده شود.

خبرگزاری مهر

Load More Related Articles
Load More By مارتین کاظمی
Load More In فناوری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Check Also

آندومتر؛ بررسی ضخامت نرمال آندومتر

مجرایی که با آن ادرار می کنید آندومتر نام دارد. در آزمایشات سونوگرافی و یا MRI، اندومتری ب…