Home نجوم ویدیو آزمایش ورژن جدید موشک نیو شپرد کمپانی بلو اوریجین منتشر شد

ویدیو آزمایش ورژن جدید موشک نیو شپرد کمپانی بلو اوریجین منتشر شد

4 second read
0
0
114

به تازگی ویدیویی دیدنی از پرتاب آزمایشی و فرود موفقیت‌آمیز ورژن جدید موشک نیو شپرد از شرکت هوافضای خصوصی بلو اوریجین، خبرساز شده است؛ با ما همراه باشید.

در هفته‌ای که گذشت کمپانی بلو اوریجین (Blue Origin) که چند سال پیش با هدف ارسال گردشگر به فضا توسط ثروتمندترین مرد جهان، جف بزوس، تاسیس شد، ورژن جدید موشک نیو شپرد (New Shepard) خود را به فضا پرتاب کرد و توانست آن را با موفقیت و سالم به زمین بنشاند. این اقدام بلو اوریجین که پس از یک سال وقفه در آزمایش‌های عملی این شرکت برای تست موشک‌هایش انجام شد، مجددا توجه‌ها را به برنامه‌های موردنظر در عملی کردن ایده ارسال گردشگر به فضا جلب کرد.

بر اساس صحبت‌های بزوس، بلو اوریجین قصد دارد تا در اوایل سال ۲۰۱۹، به کمک راکت نیو شپرد علاقه‌مندان به دنیای خارج از جو سیاره را در ازای مبلغی مشخص، به فضا ببرد. البته برای عملی شدن این پیش‌بینی نیاز به انجام آزمایش‌های مختلف وجود دارد و پرتاب اخیر هم که یک آدمک به نام مانکن اسکایواکر (Mannequin Skywalker) را به همراه مقداری محموله از زمین بلند کرد، به عنوان قدمی ابتدایی در این راستا شناخته می‌شود.

در مراحل بعدی، مدیران بلو اوریجین قصد دارند تا خلبانان آموزش‌دیده را سوار موشک نیو شپرد کرده و در صورت موفقیت این آزمایش‌ها هم پروازهای تجاری با مشتریان واقعی آغاز می‌شود. البته هنوز صحبتی از قیمت بلیت چنین مسافرتی مطرح نشده است.

با این حال انتشار اخبار در مورد آزمایش انجام‌شده توسط بلو اوریجین بخشی از تلاش این کمپانی برای علاقه‌مند نگه‌داشتن مشتریان احتمالی محسوب می‌شود. در همین رابطه، به تازگی ویدیوی آزمایش ورژن جدید موشک نیو شپرد که تمام مسیر را از داخل کپسول و از چشم سرنشینان موشک، نشان می‌دهد، توسط این کمپانی منتشر شده است.

این شما و این هم تجربه خارج شدن از جو زمین و فرود مجدد به محل پرتاب، در ۱۱ دقیقه:

 

گجت نیوز

Load More Related Articles
Load More By مارتین کاظمی
Load More In نجوم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Check Also

با شش مورد از صنایع دستی معروف ژاپن آشنا شوید

از گذشته تا همین امروز، ژاپن با صنایع دستی خود چشم جهانیان را به سمت خود برگردانده است. در…