Home نجوم ویدیوی پرواز یوفو بر روی ماه ؛‌ اثبات وجود فرازمینی‌ها یا حقه‌ای کامپیوتری؟!

ویدیوی پرواز یوفو بر روی ماه ؛‌ اثبات وجود فرازمینی‌ها یا حقه‌ای کامپیوتری؟!

7 second read
0
0
80

پرواز یوفو بر روی ماه موضوع ویدیویی بوده که به تازگی در وب سایت یوتیوب منتشر شده و توجه زیادی را به خود جلب کرده است؛ با این وجود آیا می‌توان گفت که این کلیپ مدرک وجود فرازمینی هاست؟

وب سایت یوتیوب مدت‌هاست که به منبعی از ویدیو یوفوها (UFO) یا همان اشیا ناشناس پرنده تبدیل شده است و هر چند وقت یک‌بار، کلیپی بر روی این پلتفرم آپلود می‌شود که توجه علاقه‌مندان به دنیای ناشناخته موجودات فضایی و تئوری‌های موجود در مورد فرازمینی‌ها را به خود جلب می‌کند.

با وجود اینکه صدها و هزاران کاربر یوتیوب ویدیوهای مختلفی از مشاهده یوفو را بر روی این وب سایت می‌گذارند،‌ تشخیص واقعی بودن این کلیپ‌ها روز به روز سخت‌تر می‌شود و از طرف دیگر، ساخت تصاویر گرافیکی کامپیوتری به کمک تکنولوژی CGI باعث شده تا افراد مختلف برای جلب‌توجه و یا هدف‌های دیگر، تصاویر ساختگی از اشیا ناشناس پرنده را با دیگران به اشتراک بگذارند.

ویدیو پرواز یوفو بر روی ماه ؛‌اثبات وجود فرازمینی ها یا حقه‌ای کامپیوتری؟!

در همین رابطه،‌ به تازگی ویدیویی از پرواز یوفو بر روی ماه توسط مردی مکزیکی به نام دیگو آلوز (Diego Alves) منتشر شده که توجه زیادی به خود جلب کرده است و بین کاربران شبکه‌های اجتماعی دست به دست می‌شود؛ در این کلیپ، به نظر می‌رسد که یک شی ناشناس پرنده از سطح ماه بلند شده و به سمت فضا حرکت می‌کند:

کلیپ پرواز یوفو بر روی ماه

 

همانطور که دیدیم تصاویر بسیار جذاب هستند و به نظر واقعی می‌آیند. بسیاری از کاربران هم در صفحه یوتیوب آلوز در مورد ویدیو پرواز یوفو بر روی ماه نظرات جالبی نوشته‌اند و کمتر کسی به صحت این کلیپ شک کرده است.

با این حال متخصصان و علاقه‌مندان زیادی وجود دارند که در مورد چنین تصاویری تحقیق می‌کنند و اکثر مواقع صحت آن‌ها را رد می‌کنند؛ در همین رابطه، یکی از علاقه‌مندان با دیدن این کلیپ به صفحه فیس‌بوک دیگو آلوز رفت و در آنجا ویدیوهای مختلف آماده‌شده با تکنولوژی CGI را دید که مهارت بالای این مرد در استفاده از جلوه‌های ویژه را نشان می‌دادند.

با وجود اینکه ویدیو پرواز یوفو بر روی ماه بسیار جالب‌توجه و شگفت‌انگیز به نظر می‌آید، حقیقت این است که آلوز یک متخصص جلوه‌هایی ویژه بوده و تجربه قابل‌توجهی در ساخت کلیپ‌های مختلف با فناوری CGI دارد. کسانی هم که تجربه‌های مشابهی دارند اعلام کرده‌اند که این ویدیو از دو بخش مختلف تشکیل شده که بر روی هم قرار گرفته‌اند؛‌ بخش اول تصاویری از ماه که با تلسکوپ فیلم‌برداری شده‌اند و بخش دوم هم یوفو اضافه شده به تصاویر که به طرز شگفت‌انگیزی واقعی به نظر می‌آید.

رمز و رازهای قمر زمین

تاکنون داستان‌های مختلفی در مورد وجود فرازمینی‌ها بر روی قمر زمین یا ساخته شدن آن توسط موجودات فضایی منتشر شده و بسیاری از پدیده‌های مشاهده‌شده در مورد این جرم آسمانی شگفت‌انگیز هم به صورت کامل و از نظر علمی توجیه نشده‌اند؛ به همین دلیل، چنین داستان‌هایی بیش از پیش طرفدار پیدا کرده‌اند.

به عنوان مثال در جولای سال ۱۹۷۰ دو دانشمند روسی به نام‌های میخاییل واسین (Mikhail Vasin) و الکساندر شربکوف (Alexander Shcherbakov) مقاله‌ای را در ژورنال “Sputnik” به چاپ رساند که در آن، تئوری در مورد منشا بیگانه ماه مطرح شده بود. در این مقاله ادعا شد که قمر زمین یک جرم آسمانی طبیعی نیست و در گذشته بسیار دور توسط فرازمینی‌هایی که مجهز به تکنولوژی‌های فوق پیشرفته هستند،‌ ساخته شده است. این دو دانشمند به کمک تئوری خود بخش قابل‌توجهی از معماهای مربوط به ماه را توجیه کرده بودند.

مقاله چاپ‌شده در دهه ۷۰ تنها یکی از تعداد بی‌شماری از داستان‌های اسرارآمیز مربوط به ماه را مطرح می‌کند و تئوری‌هایی با چاشنی فرازمینی و یوفولوژی وجود دارند که بیشتر با عقل جور درمی‌آیند و حتی توسط افراد سرشناس و مورداحترام جوامع، تایید شده‌اند. با این حال بسیاری معتقدند که ساخت کلیپی‌هایی مانند آنچه که دیگو آلوز در صفحه یوتیوبش منتشر کرده بود، به تحقیقات واقعی و علمی موجود در مورد اشیا ناشناس پرنده لطمه میزند.

گجت نیوز

Load More Related Articles
Load More By مارتین کاظمی
Load More In نجوم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Check Also

گزارش تصویری ایتنا: گجت‌های بسیار جالب

ایتنا – لیستی از گجت‌هایی جالب، نوآورانه و کمتر از ۶۰ دلار به انتخاب سایت Cnet ایتنا…