Home فناوری واکنش وزیر ارتباطات به فیلتر تلگرام: دسترسی مردم به منابع اطلاعات توقف ناپذیر است!

واکنش وزیر ارتباطات به فیلتر تلگرام: دسترسی مردم به منابع اطلاعات توقف ناپذیر است!

0 second read
0
0
26

رسانه کلیک – وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات نسبت به فیلتر شدن شبکه تلگرام واکنش نشان داد و در توییتر خود نوشت: دسترسی شهروندان به منابع اطلاعات توقف ناپذیر است.

به گزارش کلیک به نقل از مهر؛ محمد جواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات امروز نسبت به فیلتر شدن شبکه تلگرام واکنش نشان داد. او در توییتر خود نوشت: «دسترسی شهروندان به منابع اطلاعات، توقف ناپدیر است. هر چند استفاده از یک نرم افزار متوقف شود، نرم افزارهای بدیل، شناسایی و جریان آزاد اطلاعات، مجددا فعال و در گردش خواهد بود. این خاصیت و لازمه دسترسی آزاد به اطلاعات در عصر ارتباطات است.»

او در ادامه و در پیام هایی دیگر نوشت: «فناوری به خودی خود نه مجرم است، نه مفسد و نه منحرف؛ این بشر است که با استفاده نادرست از آن، جرم یا فساد در فضای زندگی مجازی را ترویج می کند؛ چندان که امروز در فضای واقعی نیز چنین می کند که امری است گریزناپذیر و علی حده.»

«توسعه فناوری نیز پیوسته و توقف ناپذیر است، چرا که مکث در این مسیر پر جنب و جوش لایتناهی، آنهم در روزگار سرعت تکنولوژی، بس سخت و مستصعب است و خود تحریمی از دنیای نوین عقب ماندگی را به دنبال خواهد داشت.

سیاستگذاری برای رسانه های نوین و به رسمیت شناختن آنها در جهت پاسداشت حقوق شهروندان، نیازمند اقدامی عاجل است که تعارض کشور با شبکه های اجتماعی را کاهش و باعث وحدت عمومی و مانع سلب اعتماد خواهد شد.

در این میان نباید از عدم وجود استانداردی جهانی برای حفظ حاکمیت کشورها در نرم افزارهای فضای مجازی گذشت. این تعارضی است که برای اکثر کشورها وجود دارد. زمانی که مقررات کشورها محترم شمرده نشود، عکس العمل حاکمیت ها امری غیر طبیعی و غیر معمول نمی نماید.»

کلیک

Load More Related Articles
Load More By مارتین کاظمی
Load More In فناوری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Check Also

خواب کودک ۴ تا ۶ ماهه و راهکار خواباندن آنها

یکی از موارد موثر در سلامتی کودک، خواب کودک است. نوزاد تازه متولد شده یا بزرگتر، زمان زیاد…