Home فناوری هواوی بورد توسعه HiKey 970 مجهز به هوش مصنوعی را معرفی کرد

هواوی بورد توسعه HiKey 970 مجهز به هوش مصنوعی را معرفی کرد

4 second read
0
0
44

بورد توسعه های کی ۹۷۰ (HiKey 970) توسط هواوی و لینارو معرفی شد. مزیت این بورد در مقایسه با رزبری پای‌های عادی بهره بردن از ویژگی‌های هوش مصنوعی تراشه موبایل کایرین ۹۷۰ است.

هواوی در همکاری با شرکت لینارو، بورد توسعه های کی ۹۷۰ را معرفی کرد که در واقع یک پلتفرم توسعه هوش مصنوعی به شمار می‌آید. های کی ۹۷۰ در روز بیست و هشتم اسفند ماه و در جریان کنفرانس توسعه‌دهندگان لینارو در شهر هنگ کنگ معرفی شد.

ویژگی‌های بورد توسعه های کی ۹۷۰

بورد توسعه های کی ۹۷۰ شبیه به یک رزبری پای عادی است، با این تفاوت که بر پایه کایرین ۹۷۰ به عنوان نخستین تراشه موبایل دارای واحد پردازش عصبی اختصاصی ساخته شده است. این محصول در واقع بهترین جایگزین برای رزبری پای‌های کنونی به شمار می‌آید.

رزبری پای در واق یک رایانه تک بوردی است که با وجود نبود دیسک سخت درون آن، با استفاده از حافظه‌های اس دی خود را راه‌اندازی می‌کند. یک رزبری پای در حالت عادی می‌تواند با سیستم عامل‌های مختلف راه‌‌اندازی شود، اما بورد توسعه HiKey 970 بیشتر برای اندروید کاربر دارد.

برای توسعه HiKey 970 از تکنولوژی موبایل شرکت ARM استفاده شده و بیشتر برای توسعه‌ اپلیکیشن‌های اندروید کاربرد دارد. البته نباید فراموش کرد سیستم عامل اندروید به نحوی است که بر روی معماری‌های مختلف کار می‌کند.

به لطف وجود واحد پردازش شبکه عصبی تراشه کایرین ۹۷۰ در بورد توسعه HiKey 970 توسعه‌دهندگان خواهند توانست بهتر از الگوریتم‌های ماشین لرنینگ استفاده کرده و ربات‌هایی هوشمند بسازند. متاسفانه قیمت محصول هنوز مشخص نشده است، اما از نیمه‌‌های ماه آوریل (اواخر فروردین) به بازار عرضه خواهد شد. انتظار نداریم قیمت آن در مقایسه با HiKey 960 دویست و چهل دلاری کمتر باشد.

گجت نیوز

Load More Related Articles
Load More By مارتین کاظمی
Load More In فناوری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Check Also

آندومتر؛ بررسی ضخامت نرمال آندومتر

مجرایی که با آن ادرار می کنید آندومتر نام دارد. در آزمایشات سونوگرافی و یا MRI، اندومتری ب…