Home اخبار همایش همکاری های هسته ای ایران و چین آغاز شد

همایش همکاری های هسته ای ایران و چین آغاز شد

0 second read
0
0
17

به گزارش ایرنا ، این همایش در شرایطی برگزار می شود که پیشتر در ماه های گذشته همایش هایی درباره انرژی صلح آمیز هسته ای در شهرهای بروکسل، مسکو و اصفهان برگزار شده است.
در گردهمایی امروز چهارشنبه در پایتخت چین که با میزبانی این کشور برگزار می شود نمایندگانی از کشورهای پنج به علاوه یک شرکت دارند.
در جریان این سمینار شرکت کنندگان در مورد مسایل و موضوعات مختلف از جمله چشم انداز همکاری های بین المللی هسته ای درچارچوب برجام و ضمیمه سوم آن بحث و تبادل نظر می کنند.
بر اساس برنامه مذکور ، معاون امور بین الملل، حقوقی و مجلس سازمان انرژی اتمی ایران و معاون سازمان انرژی اتمی چین به همراه مقام های عالی رتبه وزارت خارجه این کشور و سفیر ایران در چین دراین مراسم سخنرانی می کنند.
قرار است در این نشست طرفین درباره رویدادهای بین المللی مرتبط بحث ها و رایزنی های کارشناسی انجام دهند و در باره مسایل ذی ربط بحث و رایزنی کنند.
مذاکره در باره همکاری در حوزه های مرتبط و مورد علاقه و بازدید دانشمندان و مهندسان ایرانی از تاسیسات هسته ای کشور چین از دیگر برنامه های این همایش است.
در حال حاضر شرکت ملی انرژی اتمی چین موسوم به ‘سی ان ان سی’ مشاور سازمان انرژی اتمی ایران در بازطراحی و نوسازی راکتور آب سنگین خنداب است.
آساق**۲۳۱**۱۹۰۴**

انتهای پیام /*

خبر گزاری جمهوری اسلامی

Load More Related Articles
Load More By مارتین کاظمی
Load More In اخبار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Check Also

اگر فشار هوای داخل کابین هواپیما کاهش یابد، چه اتفاقی می‌افتد؟

فشار هوای داخل هواپیما یکی از مهم‌ترین مسائلی است که در عین این‌که می‌تواند بسیار خطرساز ب…