Home خودرو نیش گاز: شورولت ایمپالا یا تویوتا آوالون؟

نیش گاز: شورولت ایمپالا یا تویوتا آوالون؟

0 second read
0
0
30

صرف نظر از اینکه سدان ها را دوست داشته باشید یا نه اما باید اذعان کرد این خودروها هنوز هم کلاسی مهم را تشکیل داده اما در سال‌های اخیر به اندازه‌ای که باید محبوب نیستند. ولی هنوز هم دلایل زیادی برای سواری با این خودروهای ۴ درب وجود دارد…


دو نمونه از پیشروهای این کلاس شامل شورولت ایمپالا و تویوتا آوالون هستند که آوازه زیادی در سراسر جهان دارند. کدام‌یک از این سدان های چهار درب را ترجیح می‌دهید؟


کار خود را با ایمپالا آغاز می‌کنیم که یک سدان همه‌کاره فوق‌العاده بوده و بدنه‌ای شیک، کابین و صندوق عقبی جادار و پیشرانه ۶ سیلندری را ارائه می‌کند که در نسخه پرچم‌دار بکار رفته است. البته پیشرانه ۴ سیلندر ۲٫۵ لیتری در مدل‌های پایه عرضه می‌شود.


این پیشرانه ۳٫۶ لیتری قدرت ۳۰۵ اسبی و گشتاور ۳۵۸ نیوتون متری دارد که باعث می‌شود لقب قدرتمندترین پیشرانه ۶ سیلندر تنفس طبیعی کلاس خود را به دست آورد و قطعاً از این نظر تویوتا را پشت سر می‌گذارد.


گیربکس ۶ سرعته اتوماتیک تنها گزینه انتخابی در شورولت ایمپالاست. از نظر تجهیزات مطمئن باشید که ناامید نخواهید شد. خریداران ایمپالا از تجهیزاتی چون کروز کنترل تطبیقی، شارژ بی‌سیم برای دستگاه‌های الکترونیکی، ارتباط اپل کارپلی و… لذت خواهند برد.


خب پس از شورولت به تویوتا آوالون می‌رسیم که با دو پیشرانه مختلف عرضه می‌شود که البته یکی همچون رویه تویوتا هیبریدی است. به منظور مقایسه‌ای دقیق‌تر ما روی پیشرانه ۶ سیلندر آوالون تمرکز می‌کنیم.


این پیشرانه نرم حجم ۳٫۵ لیتری داشته و قدرت بیش از حد نیاز ۲۶۸ اسب بخاری را تولید می‌کند. همانند ایمپالا، آوالون نیز نیروی خود را از طریق یک گیربکس ۶ سرعته اتوماتیک به چرخ‌های جلو می‌فرستد. شاید این پیشرانه به اندازه ایمپالا قدرت نداشته باشد اما کم‌مصرف‌تر از رقیب آمریکایی نشان می‌دهد.


موضوعی که باعث خوشحال شدن خریدار می‌شود لیست تجهیزات استاندارد آوالون است. این سدان ژاپنی دارای ورود و استارت بدون کلید، تریم های چرم، صندلی‌های جلوی گرم شونده، بسته ایمنی تویوتا و… می‌باشد. این بسته ایمنی شامل ویژگی‌هایی چون کروز کنترل تطبیقی، نوربالای خودکار و هشدار خروج خودرو از مسیر است.


زمانی که به بحث مهم و شیرین قیمت می‌رسیم خواهیم دید که شورولت اندکی دست برتر را دارد. نسخه پایه و ۴ سیلندر ایمپالا بهای آغازین ۲۸۳۷۵ دلاری دارد. در مقام مقایسه، پایه‌ترین نسخه تویوتا آوالون که از پیشرانه ۶ سیلندر استفاده می‌کند قیمت ۳۴۱۸۵ دلاری را نشان می‌دهد.

خب با در نظر گرفتن تمامی این موارد، اگر بخواهید یک سدان شیک و معروف بخرید انتخاب شما کدام خواهد بود؟ تویوتا آوالون مطمئن و بی‌دردسر یا شورولت ایمپالای دوست‌داشتنی و قدرتمند؟

پدال

Load More Related Articles
Load More By مارتین کاظمی
Load More In خودرو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Check Also

کاهش ۱۵ تا ۲۰ درصدی قیمت گوشی‌ها در بازار

ابراهیم درستی با اشاره به آخرین وضعیت بازار گوشی تلفن همراه در کشور تاکید کرد: هنوز گوشی ه…