Home فناوری نرم افزار هوش مصنوعی همه را ستاره شناس می کند

نرم افزار هوش مصنوعی همه را ستاره شناس می کند

0 second read
0
0
11

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از فیوچریسم، در سال گذشته یک شبکه هوش مصنوعی با استفاده از داده های تلسکوپ فضایی کپلر طراحی شد که کشف دو سیاره در خارج از منظومه شمسی با استفاده از آن امکان پذیر شد.

حال امکان استفاده از این شبکه برای شهروندان خلاق نیز ممکن شده تا آنها هم بتوانند در منزل خود و با استفاده از شبکه هوش مصنوعی یادشده به کشف اجرام آسمانی تازه کمک کنند.

شناسایی و کشف اجرام آسمانی و سیارات خارج از منظومه شمسی کار ساده ای نیست و یافتن آنها معمولا زمانی ممکن می شود که جلوی عبور نور نزدیک ترین ستاره به خود را می گیرند. ناسا برای تسهیل شناسایی این سیارات تلسکوپ فضایی کپلر را در سال ۲۰۰۹ به فضا پرتاب کرد.

این تلسکوپ تا به حال حجم بسیاری زیادی داده جمع آوری کرده است. اما ضعف سیگنال های دریافتی توسط آن از فضای دوردست باعث شده این اطلاعات چندان برای انسان قابل استفاده نباشد. هوش مصنوعی در این مرحله به کمک کاربران آمده و آنها از این طریق قادر به خلق الگوهایی هستند که شناسایی سیارات تازه را ممکن می کند.

هوش مصنوعی ابداع شده به این منظور قادر به تحلیل و بررسی بیش از ۱۱۹ هزار نوع سیگنال ضعیف است و انتظار می رود افراد علاقمند با استفاده از این شیوه سیارات جدیدی را شناسایی کنند.

خبرگزاری مهر

Load More Related Articles
Load More By مارتین کاظمی
Load More In فناوری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Check Also

مرور نکاتی مهم ویژه علاقمندان گشت و گذار به سبک سافاری (قسمت دوم)

سافاری به دلیل ویژگی‌های خاصش، نیازمند جمع آوری اطلاعات صحیح و برنامه ریزی دقیق است. در اد…