Home فناوری میانگین عمر محصولات اپل ۲ برابر بیش از دستگاه های اندرویدی است!

میانگین عمر محصولات اپل ۲ برابر بیش از دستگاه های اندرویدی است!

2 second read
0
0
27

رسانه کلیک – در آخرین تحقیقاتی که توسط تحلیلگران صورت گرفت، مشخص شد که میانگین عمر محصولات اپل بیش از ۴ سال بوده و این میزان، دو برابر بیشتر از گوشی های اندرویدی است.

آقای Horace Dediu که از جمله تحلیلگران دنیای تکنولوژی به حساب می آید، با بررسی اطلاعاتی در مورد تعداد محصولات اکتیو شده و به فروش رسیده اپل توانست میانگین عمر محصولات اپل را تخمین بزند. در نگاه کلی، توضیح چگونگی انجام چنین کاری بسیار سخت است؛ لذا وی از یک نمودار برای این امر کمک گرفت.

میانگین عمر محصولات اپل

وی در توضیح این نمودار اظهار داشت:

نوار پررنگ سمت راست فاصله بین خط منحنی و فضای بالای آن را نشان می دهد. نوار پررنگ سمت چپ نیز فاصله بین فضای سبز رنگ تا خط افقی را به نمایش می گذارد. زمانی که این دو نوار هم اندازه یکدیگر شوند، فاصله افقی میان آنها را به عنوان طول عمر دستگاه به حساب می آوریم.

وی متأسفانه میانگین عمر تک تک محصولاتی را که در اکوسیستم اپل قرار می گیرد، منتشر نکرد؛ از این رو، میانگین عمر محصولات اپل همانطور که در تصویر مشاهده می کنید، چهار سال و سه ماه تخمین زده شده که نتیجه آزمایش روی تمامی محصولات اهالی کوپرتینو است.

این کارشناس همچنین توضیح داد:

بعد از مشاهده تعداد دستگاه هایی که در سه ماهه دوم سال ۲۰۱۳ به فروش رسیده و در سه ماهه چهارم سال ۲۰۱۷ بازنشست شده اند (زمانی که دستگاه قادر به ادامه کار نیست یا کاربر تصمیم به تعویض آن گرفته است)، به این عدد (چهار سال و سه ماه) رسیدم.

وی همچنین تاکید کرد که دستیابی به چنین عددی بسیار سخت بود، چرا که اپل معمولا تعداد دستگاه های اکتیو شده را به صورت دوره ای اعلام نمی کند.

قاعده ۴ سال میانگین عمر محصولات اپل برای تمام دستگاه های این شرکت صادق است؟

مطمئنا چنین عددی نمی تواند به عنوان عمر مفید کلیه محصولات اپل در نظر گرفته شود. همانطور که بارها در طول متن به آن اشاره کردیم، چهار سال و سه ماه برابر با «میانگین» عمر محصولات اپل است؛ لذا نمی توان این اعداد و ارقام و را به عنوان وحی منزل به حساب آورد و از کلیه دستگاه های تولید شده توسط اهالی کوپرتینو، انتظار رسیدن به آن را داشت. امکان دارد که برخی محصولات کمتر و بعضی دیگر نیز بیشتر از این میزان عمر کنند.

به عنوان مورد دوم، باید به این موضوع اشاره کنیم که عبارت Cumulative Devices در تصویر بالا نشان دهنده کلیه محصولات اپل (شامل آیفون، آیپد، آیپاد، انواع مک ها و اپل واچ) است. همانطور که اکثر کاربران اپل می دانند، هر گجتی دارای عمر مفید متفاوتی است؛ به عنوان مثال اگر از مک بوک ها به صورت اصولی و درست نگهداری شود، بعضا تا ۱۰ سال امکان پاسخگویی به نیازهای یک فرد معمولی را دارا هستند.

بد نیست بدانید محصولات «بازنشست شده» در نمودار بالا شامل تمامی دستگاه های اپل است؛ حال آنکه مشخص نیست شخص به منظور خرید یک گجت جدید آن را به فروش رسانده یا واقعا گوشی، تبلت یا لپ تاپ وی با مشکل مواجه شده است.

کلیک

Load More Related Articles
Load More By مارتین کاظمی
Load More In فناوری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Check Also

خواب کودک ۴ تا ۶ ماهه و راهکار خواباندن آنها

یکی از موارد موثر در سلامتی کودک، خواب کودک است. نوزاد تازه متولد شده یا بزرگتر، زمان زیاد…