Home نجوم موشک آماتوری زمین تخت سرانجام به هوا رفت! + ویدیو

موشک آماتوری زمین تخت سرانجام به هوا رفت! + ویدیو

4 second read
0
0
90

۰۶ فروردین ۹۷ ساعت ۱۳:۴۰

موشک آماتوری زمین تخت راکتی ساخته‌شده توسط یکی از طرفداران نابغه نظریه زمین تخت، برای اثبات این تئوری است که به تازگی و با موفقیت از سطح سیاره کروی ما به سمت آسمان پرتاب شد!

اگر تا به امروز اسم نظریه زمین تخت را نشنیده‌اید، تنها لازم است بدانید که گروهی از افراد وجود دارند که برخلاف قرن‌ها کار علمی و فعالیت‌های گسترده ستاره شناسی، باور دارند که سیاره کروی ما تخت است و تمامی دانشمندان جهان و کارشناسان سازمان‌های بزرگی مانند ناسا (NASA)، به دروغ تفکر گرد بودن زمین را به خورد جامعه داده‌اند!

در همین رابطه، یکی از طرفداران پر و پا قرص این تئوری به اسم مایک هیوز (Mike Hughes) که با نام مستعار مایک هیوز دیوانه هم شناخته می‌شود، پس از تلاش‌های فراوان برای ساخت موشک آماتوری زمین تخت برای اثبات باورهایش، اخیرا موفق شد تا راکت خود را به آسمان بفرستد. در بررسی این خبر جنجالی و کمی طنزآلود با ما همراه باشید.

ماجرای موشک آماتوری زمین تخت

از ماه نوامبر ۲۰۱۷ مایک هیوز به دفعات سعی کرد تا با استفاده از راکتی که خودش به صورت آماتوری ساخته، به ارتفاع تقریبی ۵۰۰ متر از زمین برود و از آنجا با تهیه مدرک از تخت بودن زمین، اصطلاحا آبروی ناسا و سایر سازمان‌های برجسته فضایی را ببرد.

حال با گذر از این حقیقت که قوس زمین تنها از ارتفاع یک کیلومتری به بعد قابل‌مشاهده است و از طرف دیگر، برای رفتن به این ارتفاع کوه‌ها و برج‌های متعددی در جهان وجود دارد، باید بگوییم که در آخرین تلاش مایک هیوز در ۲۴ مارس، موشک آماتوری زمین تخت او به آسمان رفت و پس از انجام ماموریت، بدون وارد کردن صدمه‌ای جدی به سرنشین، به سطح زمین برگشت.

موشک آماتوری زمین تخت سرانجام به هوا رفت! + ویدیو

مایک هیوز دیوانه

ویدیویی از این پرتاب موفقیت‌آمیز در فضای مجازی منتشر شده که سوار شدن هیوز در موشک، جدا شدن آن از زمین و پایین آمدن با چتر نجات را نشان می‌دهد. این اقدام پس از دو تلاش ناموفق قبلی صورت گرفت که در یکی مقامات با خبردار شدن از اینکه مایک هیوز قصد دارد موشکش را در یک زمین دولتی امتحان کند، جلوی کار او را گرفتند و در تلاش دوم در ۳ فوریه ۲۰۱۸، با وجود محیا شدن یک محل پرتاب خصوصی، راکت زمین تخت هیوز دچار نقص فنی شد و به آسمان نرفت.

تلاش موفقیت‌آمیز مایک هیوز دیوانه

هیوز که یک راننده لیموزین ۶۱ ساله است، برای پرتاب راکت آماتور زمین تخت ‌نوعی سطح شیب‌دار متحرک را ساخته بود و در زمینی که متعلق به فردی به نام آلبرت اکورا (Albert Okura) بود، به ارتفاع ۵۷۲ متری صحرای موهاوی (Mojave) کالیفرنیا رفت.

در هنگام فرود گفته شده که راکت با سرعت ۵۶۰ کیلومتر بر ساعت در حال سقوط به سمت زمین بوده که با استفاده از ۲ چتر نجات، هیوز نتوانست به بهترین شکل ممکن فرود بیاید و در کنار آسیب دیدن دماغه راکت، صدمه‌ای جزئی به خود او وارد شد.

موشک آماتوری زمین تخت سرانجام به هوا رفت! + ویدیو

البته همانطور که انتظار می‌رود تلاش‌های مایک هیوز در راستای اثبات باورهایش با این موفقیت به پایان نمی‌رسند و او گفته است که در قدم بعدی، قصد دارد تا راکتی متشکل از یک بالون و تجهیزات پیچیده‌تر را برای رفتن به ارتفاع ۱۱۰ کیلومتری زمین آماده کند. هیوز که قلبا به تخت بودن زمین معتقد است، می‌گوید که با پرتاب راکت بعدی مدارک محکمی برای نقض گرد بودن سیاره به دست می‌آورد.

در انتها شما را به تماشای ویدیو کوتاهی از مهم‌ترین لحظات تلاش جدید مایک هیوز برای پرتاب موشک آماتوری زمین تخت به آسمان دعوت می‌کنیم:

گجت نیوز

Load More Related Articles
Load More By مارتین کاظمی
Load More In نجوم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Check Also

قیمت بنزین ایران ، ارزان تر از اسپانیا و ایتالیا

قیمت بنزین ایران ، ارزان تر از اسپانیا و ایتالیا امتیاز بدهید قیمت بنزین در ایران و روش ها…