Home فناوری منتظر ایمیل های «خود نابود شونده» در آپدیت بعدی جیمیل باشید!

منتظر ایمیل های «خود نابود شونده» در آپدیت بعدی جیمیل باشید!

4 second read
0
0
10

رسانه کلیک – بر اساس گزارش جدیدی که به تازگی منتشر شده، گوگل قصد دارد قابلیت ایمیل های خود نابود شونده را به نسخه بعدی جیمیل اضافه کند.

در حالت جدیدی که Confidential mode نام دارد، کاربران قادر خواهند بود تا یک زمان خاص را برای ایمیل های خود در نظر گرفته و بعد از گذشت آن (به عنوان مثال یک هفته یا یک ماه)، ایمیل ها به صورت خودکار حذف می شوند.

اگر اخبار تکنولوژی را دنبال کرده باشید، حتما از نسخه بازطراحی شده Gmail و تصاویر جدید آن اطلاع دارید. حالا در خبری تازه شاهد تلاش گوگل برای اضافه کردن قابلیت ایمیل های خود نابود شونده به این سرویس هستیم.

در این حالت که با نام Confidential mode شناخته می شود، شما می توانید یک زمان معینی را مشخص کرده و به این ترتیب بعد از گذشت زمان یاد شده، ایمیل ارسال شده به صورت اتوماتیک حذف خواهد شد. این بدان معناست که شخص دریافت کننده بعد از گذشت زمان تخصیص داده شده، دیگر قادر به دانلود، فوروارد یا پرینت گرفتن از آن نخواهد بود و همچنین قابلیت کپی کردن متن ایمیل نیز وجود ندارد.

ایمیل های خود نابود شونده

چنین قابلیتی برای ایمیل های خاصی که زمان دار هستند، مطمئنا بسیار کاربردی خواهد بود و اینطور که پیش بینی شده، استقبال زیادی از این ویژگی به عمل می آید.

امکان قرار دادن پسورد برای ایمیل های ارسال شده نیز وجود دارد. به این ترتیب شخص دریافت کننده در صورت عدم اطلاع از رمز عبور، قادر به خواندن ایمیل نخواهد بود.

هنوز مشخص نیست این قابلیت برای ایمیل های ارسال شده به سرویس دهنده های دیگر (مانند یاهو) نیز کاربرد دارد یا خیر. همچنین به طور مشخص نمی توان گفت که این ایمیل ها مانند موارد معمول یا به صورت کدگذاری شده ارسال می شوند.

طی هفته های آینده و همزمان با نزدیک شدن به تاریخ رونمایی از نسخه بازطراحی شده Gmail، مطمئنا اخبار بیشتری در مورد قابلیت های جدید آن در رسانه ها منتشر خواهد شد.

آیا به قابلیت ارسال ایمیل های خود نابود شونده نیاز دارید؟ نظرتان در مورد این ویژگی جدید چیست؟

کلیک

Load More Related Articles
Load More By مارتین کاظمی
Load More In فناوری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Check Also

همدان از نگاه سفرنامه نویسان خارجی

همدان یکی از اولین پایتخت‌های ایران است. آرامگاه دو تن از شخصیت‌های افسانه‌ای عهد عتیق به …