Home نقد و بررسی ماموریت جدید برای مرکز طرح و برنامه رسانه ملی – اخبار سینمای ایران و جهان

ماموریت جدید برای مرکز طرح و برنامه رسانه ملی – اخبار سینمای ایران و جهان

0 second read
0
0
10

سینماپرس: مرتضی میرباقری با حضور در مرکز طرح، برنامه و ارزیابی سیما بر لزوم ایجاد زبان مشترک میان ۲ حوزه برنامه ریزی و تولید تاکید کرد.

به گزارش سینماپرس، مرتضی میرباقری معاون سیما با حضور در جمع همکاران مرکز طرح، برنامه و ارزیابی سیما از حسن خجسته و محسن مهاجرانی ۲ چهره شورای سیاست گذاری سیما تجلیل کرد.

در این نشست میرباقری با اشاره به اهداف بلندمدت نظام تاکید کرد: در چهار دهه بعد از انقلاب اسلامی در زمینه تولید محتوا، اسناد بالادستی ما از ورزیدگی خاصی برخوردار است چراکه قدمت تاریخی و مذهبی در ایران باعث شده تا کتب و اطلاعات جامعی در زمینه تولیدات فرهنگی وجود داشته باشد.

وی به این مرکز ماموریت داد تا با ورود به حوزه مدیریت پیام به کمک تولید آمده و برنامه ریزی کنند.

میرباقری تولید محتوا، روش تعامل با مخاطب و شیوه های ارسال پیام را از روش های مدیریت پیام دانست و افزود: تمامی این حوزه ها باید در مرکز طرح، برنامه و ارزیابی سیما تجمیع شده و برنامه های مدون در اختیار بخش تولید قرار داده شود.

معاون سیما با اشاره به آثار متقدمین در زمینه علوم انسانی و الهی تاکید کرد: با بهره گیری از این گنجینه بزرگ، انقلاب اسلامی بعد از چهار دهه به لحاظ محتوای فکری کمبودی احساس نمی کند ولی باید این محتوا به فعلیت درآمده و قابلیت استفاده کاربردی را داشته باشد.

وی مرکز طرح، برنامه و ارزیابی سیما را موظف کرد تا با بهره گیری از اسناد بالادستی برنامه های اجرایی متناسب با سپهر رسانه ای را مدون کند.

معاون سیما اضافه کرد: برای تولید برنامه در قالب های مختلف برنامه سازی باید به یک زبان مفاهمه در حوزه برنامه ریزی و برنامه سازی رسید. از مشکلات عمده در تولید برنامه همین فاصله میان ۲ حوزه سیاست گذاری و تولید است و خوشبختانه با هوشیاری مرکز طرح، برنامه و ارزیابی سیما و مدیریت آقای خیامی داریم به این مفاهمه نزدیک می شویم.

معاون سیما در پایان به تعامل خوب مرکز طرح، برنامه و ارزیابی سیما با برنامه سازان اشاره کرد و گفت: همین تعامل باعث شد حوزه تولید فعال تر از همیشه وارد میدان شود و امروز اتفاقات خوب و ملموسی در این زمینه صورت گرفته است.

در این نشست عبدالکریم خیامی رییس مرکز طرح، برنامه و ارزیابی سیما گزارشی از اقدامات این مرکز ارایه کرد و در پایان از لوگوی مرکز رونمایی شد.

سينماپرس

Load More Related Articles
Load More By مصطفی شعبانی
Load More In نقد و بررسی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Check Also

امتیاز «جناب خان» به تلویزیون رسید – اخبار سینمای ایران و جهان

سینماپرس: بعد از حواشی زیادی که در خصوص حضور عروسک «جناب خان» در خندوانه رخ داد، مذاکرات م…