Home نجوم قبرستان فضاپیماها ، مکانی مرموز در جنوب اقیانوس آرام (گجت تی وی)

قبرستان فضاپیماها ، مکانی مرموز در جنوب اقیانوس آرام (گجت تی وی)

0 second read
0
0
65

قبرستان فضاپیماها واقع در جنوب اقیانوس آرام جاییست که فضاپیماها به خواب ابدی می‌روند. گجت نیوز در یک ویدیوی اختصاصی و دوبله شده شما را با سرانجام نهایی فضاپیماهای ناسا آشنا می‌کند.

قبرستان فضاپیماها کجاست و سرنوشت نهایی فضاپیماها پس از اتمام ماموریتشان چیست؟

وقتی یک فضاپیما ماموریتش به اتمام می‌رسد و سوختش تمام می‌شود به مکانی می‌رود که ناسا به آن قبرستان فضاپیماها می‌گوید. ۴۸۰۰ کیلومتر دورتر از ساحل شرقی نیوزیلند مکانی با بیش از ۳ کیلومتر عمق، دورترین نقطه در زمین و فاقد از هرگونه حیات بشری.

قبرستان فضاپیماها مکانی مطلوب برای فرود بازمانده یک فضاپیما است که معمولا با سرعتی نزدیک به ۳۰۰ کیلومتر بر ساعت حرکت می‌کند. ناسا در پی محاسباتش احتمال تردد انسان ها در آن منطقه را ۱ در ۱۰۰۰۰ تخمین زده و به همین دلیل این مکان به عنوان قبرستان فضاپیماها انتخاب شده است.

از سال ۱۹۷۱ تاکنون ۲۶۳ بازمانده فضاپیما، از ۴ ملیت مختلف در این مکان سقوط کرده است. تاکنون فقط فضاپیماهای بزرگ موفق شده اند خود را به آن منطقه برسانند چرا که فضاپیماهای کوچک قبل از اینکه به سطح زمین برسند در جو زمین نابود خواهند شد.

فضاپیمای بعدی در لیست مرگ ناسا کدام است ؟

ایستگاه فضایی بین‌المللی، به عنوان یکی از بزرگترین سازه های بشری در فضا، در لیست مرگ ناسا قرار داشته و طبق برنامه قرار است در ۲۰۲۴ به پایان کار خود برسد تا مانند هم رزمان خود برای همیشه به قلب تاریخ بپیوندد.

گجت نیوز

Load More Related Articles
Load More By مارتین کاظمی
Load More In نجوم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Check Also

سوغات بنتوتا، سریلانکا – کجارو

سفر به بنتوتا، بدون خریدن سوغاتی‌های بومی و صنایع دستی سنتی، کامل نمی‌شود. سوغات بنتوتا، ب…