Home فناوری عمر باتری اکسپریا ایکس زد ۲ (Xpeia XZ2) منتشر شد: بهتر از گلکسی اس ۹!

عمر باتری اکسپریا ایکس زد ۲ (Xpeia XZ2) منتشر شد: بهتر از گلکسی اس ۹!

3 second read
0
0
13

اکسپریا ایکس زد ۲ بیشترین حجم باتری را در پرچمدارهای اخیر سونی داشته است. باتری ۳۱۸۰ میلی آمپری اکسپریا ایکس زد ۲ به شکل قابل توجهی از باتری ۲۷۰۰ میلی آمپری اکسپریا ایکس زد ۱ یا باتری ۲۹۰۰ میلی آمپری اکسپریا ایکس زد بیشتر است اما به قول Gsmarena از چنین دستگاهی خپلی که ضخامت بالا ۱۱ میلی متر و وزن ۱۹۸ گرمی دارد، انتظار حتی حجم باتری بیشتری می رود. به هر حال این تصمیم سونی است و باید دید که عملکرد آن چطور بوده است! در ادامه با ترنجی همراه باشید تا عمر باتری اکسپریا ایکس زد ۲ (Xperia XZ2) را ببینیم.

عمر باتری اکسپریا ایکس زد 2

عمر باتری اکسپریا ایکس زد ۲

همانطور که در تصویر بالا تست عمر باتری اکسپریا یاکس زد ۲ از Gsmarena را می بینید، عملکرد کلی باتری اکسپریا ایکس زد ۲ نسبت به اکسپریا ایکس زد ۱ پیشرفت خوبی داشته ولی می توان گفت که انتظار ما کمی بیشتر بود. به صورت کلی شاهد افزایش ۶ ساعتی در امتیاز تست باتری Gsmarena هستیم که این رقم خوبی است اما در زمینه تماس و پخش ویدیو شاهد کاهش عملکرد هستیم و دلیل را نمی توان به صورت مشخص پیدا کرد! چیپست بهینه تر است و سخت افزار جدیدتر، به خصوص برای موضوع کاهش مدت زمان مکالمه. برای کاهش مدت زمان ویدیو شاید بگوییم که اندازه نمایشگر بزرگ تر شده است که صحبت درستی است اما باید به این هم توجه داشت که حجم باتری نیز نزدیک به ۱۸٪ (۴۸۰ میلی آمپر) افزایش حجم داشته است!

در زمینه وبگردی نیز که موضوع مهمی است که پیشرفت نزدیک به ۲ ساعته (دقیقا ۱۰۹ دقیقه) قابل توجه است. در مقایسه با گلکسی اس ۹ باید گفت که نمونه سامسونگ باتری کم حجم تر ۳۰۰۰ میلی آمپری و نمایشگر کمی بزرگتر (۰٫۱ اینچ) اما پررزلوشن تر دارد که در زمینه پخش ویدیو عملکرد بسیار بهتر داشته اما در بخش وبگردی کمی ضعیف تر عمل می کند. گلکسی اس ۹ به شکل مشخص در مدت زمان آماده به کار ضعیف تر عمل کرده است که شاید به دلیل چیپست اگزینوس ۹۸۱۰ باشد.

اجازه بدهید همر باتری اکسپریا ایکس زد ۱ و گلکسی اس ۹ را برای مقایسه در تصاویر زیر ببینیم:

عمر باتری اکسپریا ایکس زد 1

عمر باتری اکسپریا ایکس زد ۱

عمر باتری گلکسی اس 9

عمر باتری گلکسی اس ۹

اکسپریا ایکس زد ۲ متاسفانه با شارژر سریع ارایه نمی شود و باید آن را جداگانه بخرید. اکسپریا ایکس زد ۲ می تواند با استفاده از شارژر سریع در مدت ۳۰ دقیقه تا ۴۵٪ شارژ شود!

نظر شما درباره عملکرد سونی در باتری اکسپریا ایکس زد ۲ چیست؟

ترنجی

Load More Related Articles
Load More By مارتین کاظمی
Load More In فناوری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Check Also

بهترین رستوران های ارزان روستوف نادونو کجاست؟

تامین وعده‌های غذایی ضمن صرفه‌جویی در هزینه‌های سفر از مهم‌ترین دغدغه‌های هر مسافری است. د…