Home فناوری ظرفیت فیبر نوری کشور امسال یک میلیون و ۹۶۰ هزار واحد افزایش پیدا کرد

ظرفیت فیبر نوری کشور امسال یک میلیون و ۹۶۰ هزار واحد افزایش پیدا کرد

0 second read
0
0
9

رسانه کلیک – عضو هیات مدیره شرکت مخابرات ایران گفت: ظرفیت فیبر نوری کشور از ابتدای امسال تاکنون یک میلیون و ۹۶۰ هزار واحد افزایش یافت که توسعه قابل توجه این زیرساخت، زمینه ساز تحول در حوزه ارتباطات خواهد بود.

به گزارش کلیک به نقل از ایرنا؛ ابراهیم یافتیان عضو هیات مدیره شرکت مخابرات ایران روز چهارشنبه در آیین تودیع و معارفه مدیران عامل سابق و جدید شرکت مخابرات استان فارس در شیراز جزییات بیشتری در این زمینه اعلام نکرد و در عین حال عنوان کرد: در استان فارس نیز امسال ۸۰ هزار و ۷۰۷ واحد به ظرفیت فیبر نوری افزوده شده است. 

وی اظهار کرد: در دولت تدبیر و امید گام های بلندی در توسعه زیرساخت های ارتباطات در استان فارس برداشته شده است. 

امام جمعه موقت شیراز نیز در این آیین بیان کرد: مدیریت در نظام اسلامی همراه با پذیرفتن مسئولیت است و تفکر مدیر اگر نوآور باشد در نظام زیر مجموعه خود نیز تحول ایجاد می کند. 

حجت الاسلام محمد حسن مرادی افزود: اطلاعات و ارتباطات مردم باید بروز باشد و مردم از فناوری های جدید در این عرصه بهره مند شوند. 

وی ادامه داد: هم اینک تلفن همراه و فناوری های مربوط به آن در کشور عمومیت پیدا کرده است و بیشتر مردم از آن استفاده می کنند؛ این شرایط به طور همزمان زمینه ساز فرصت و تهدید است و از این رو، این فضا باید به شکل مناسبی مدیریت شود. 

مدیرعامل سابق شرکت مخابرات منطقه فارس نیز که به دلیل بازنشستگی از این مسئولیت خداحافظی می کند، در این آیین گفت: در سه سال گذشته، ۲۰۰ هزار شماره تلفن ثابت جدید در این استان ایجاد شد و همچنین ۳۷ درصد از تلفن های موجود در استان دارای پهنای باند و همه دارندگان تلفن همراه دارای دیتا شدند. 

علی اصغر روزگار افزود: در سه سال گذشته، پنج هزار و ۲۷۱ پروژه با اعتبار افزون بر ۱۰ هزار و ۴۰۰ میلیارد ریال در این شرکت اجرا شده است. 

در این آیین، از خدمات علی اصغر روزگار مدیرعامل سابق شرکت مخابرات منطقه فارس تجلیل و فرشید ایزدی به عنوان مدیر جدید این شرکت معرفی شد. 

کلیک

Load More Related Articles
Load More By مارتین کاظمی
Load More In فناوری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Check Also

۱۲ فرودگاه در روسیه با ساختمان های چوبی

تابه حال فرودگاه‌هایی از جنس چوب دیده‌اید؟ اگر شما نیز مسافر جام جهانی ۲۰۱۸ به روسیه هستید…