Home خودرو ساخت سلاحی غیر کشنده که با امواج مایکروویو می‌تواند خودرو‌ها را متوقف کند!

ساخت سلاحی غیر کشنده که با امواج مایکروویو می‌تواند خودرو‌ها را متوقف کند!

0 second read
0
0
240


پنتاگون در حال توسعه سلاحی غیر کشنده است که می‌تواند بخش کنترلی موتور خودروها را از کار بیندازد و اغلب خودروهای مدرن را مجبور به توقف کند.

استفاده از تفنگ‌ها برای متوقف‌ کردن خودرو می‌تواند برای سرنشینان و حتی عابرپیاده بسیار خطرناک باشد. حتی در مواردی هنگامی که پلیس قصد توقف خودروی تروریست‌ها را با تفنگ داشته، تعدادی از مردم عادی نیز مورد اصابت شلیک گلوله قرار گرفته‌اند.

این اسلحه ساخته شده توسط وزارت دفاع آمریکا می‌تواند امواج مایکروویو را بر روی خودروی هدف متمرکز کند و سیستم‌های کامپیوتری کنترل موتور را از کار بیندازد و درنتیجه‌ آن، خودرو متوقف می‌شود.

رییس تیم تولید می‌گوید: « این اسلحه بر هر چیزی که قطعات الکترونیکی داشته باشد می‌تواند تاثیر بگذارد و تا هنگامی که عمل می‌کند، می‌تواند خودرو را متوقف نگه دارد.»

از تخیل تا واقعیت

اگر فکر می‌کنید که این تکنولوژی غیرواقعی است و آن را صرفا در فیلم‌های علمی تخیلی می‌توان دید، باید به شما بگوییم که یک نمونه آزمایشی کوچک از آن نیز ساخته شده است. این نمونه کوچک بر پشت یک وانت قرار می‌گیرد و تا ۵۰ متر نیز می‌تواند موثر واقع شود. یک نمونه بزرگ‌تر که برد آن دو برابر می‌شود نیز در دست تولید است تا در شهر‌ها استفاده شود.دنده ۶

Load More Related Articles
Load More By مارتین کاظمی
Load More In خودرو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Check Also

آیا در سفرهای هوایی باید از نوشیدن آب، چای و قهوه خودداری کنیم؟

نوشیدن آب، چای و قهوه در سفرهای هوایی ممکن است این فکر را در برخی افراد ایجاد کند که آیا آ…