Home فناوری دوربین ۹۵ ساله لایکا با قیمت ۲٫۹۶ میلیون دلار فروخته شد!

دوربین ۹۵ ساله لایکا با قیمت ۲٫۹۶ میلیون دلار فروخته شد!

1 second read
0
0
10

رسانه کلیک – حراجی های مختلفی در سراسر دنیا برای فروش محصولات قدیمی برگزار می شود. در یکی از این مراسم ها دوربین لایکا که در سال ۱۹۲۳ تولید شده بود، با قیمت ۲٫۹۶ میلیون دلار به فروش رسید.

یکی از اولین دوربین های تولیدی توسط لایکا توانست عنوان گران ترین دوربین جهان را از آن خود کند. این دوربین لایکا در یک حراجی در اتریش با قیمت ۲٫۴ میلیون یورو (۲٫۹۶ میلیون دلار) به فروش رسید. 

در این حراجی که در شهر وین، پایتخت اتریش برگزار شد یکی از دوربین های تولیدی لایکا در سال ۱۹۲۳ با شماره سریال ۱۲۲ فروخته شد. این محصول در سری ۰ دوربین های لایکا قرار می گیرد.

خریدار این دوربین یک کلکسیونر آسیایی بوده که نام او مشخص نشده است. این فرد توسط تلفن و ۴۵ ثانیه پس از شروع حراجی این دوربین لایکا را خریداری کرده است!

دوربین لایکا سری ۰ یکی از ۲۵ نمونه اولیه تولیدی تجاری این شرکت آلمانی محسوب می شود. از این ۲۵ نمونه تولید شده تنها ۱۲ عدد از آن ها باقی مانده که از میان آن ها نیز تنها تعداد انگشت شماری از نظر ظاهری سالم هستند.

این دوربین یکی از قدیمی ترین و کمیاب ترین دوربین های تاریخ محسوب می شود. این شرکت را باید یکی از اولین کمپانی هایی دانست که به تولید دوربین های قابل حمل روی آورد. هم اکنون لایکا دوربین های دیجیتال تولید می کند که البته قیمت بالایی دارند و هر فردی قادر به خریداری آن ها نیست.

در این حراجی علاوه بر این دوربین لایکا شاهد فروش چندین نمونه تولیدی دیگر توسط این شرکت بودیم. دوربین لایکا MP-89 با قیمت ۵۶۲ هزار دلار و دوربین لایکا MP-2 به قیمت ۵۳۲ هزار دلار در دسترس خریداران قرار گرفت.

در سال ۲۰۰۰ شرکت لایکا نمونه مشابه لایکا سری ۰ را تولید و روانه بازار کرد. کاربر برای تصاحب این دوربین باید ۲۰۰۰ یورو (۲۴۶۵ دلار) در حساب بانکی خود پول داشته باشد. در حالی که ۲۴۶۵ دلار قیمت بالایی محسوب می شود، به هیچ عنوان قابل مقایسه با ۲٫۹۶ میلیون دلار نیست.

کلیک

Load More Related Articles
Load More By مارتین کاظمی
Load More In فناوری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Check Also

بهترین رستوران های ارزان روستوف نادونو کجاست؟

تامین وعده‌های غذایی ضمن صرفه‌جویی در هزینه‌های سفر از مهم‌ترین دغدغه‌های هر مسافری است. د…