Home فناوری دریچه دیافراگم گلکسی اس ۹ چگونه باز و بسته می‌شود؟

دریچه دیافراگم گلکسی اس ۹ چگونه باز و بسته می‌شود؟

3 second read
0
0
11

گلکسی اس ۹ و اس ۹ پلاس از بهترین گوشی‌های معرفی شده در نمایشگاه MWC 2018 بودند و ویژگی داشتند که هیچ گوشی تا به الان قادر به داشتن آن نبوده است و آن هم تغییر وضعیت دریچه دیافراگم است. در ادامه با ترنجی همراه باشید.

 

 

بله گلکسی اس ۹ و گلکسی اس ۹ پلاس هر دو دارای قابلیتی هستند که به آن‌ها اجازه می‌دهد ببین دو وضعیت ۱٫۵ و ۲٫۴، دریچه دیافراگم گوشی را باز و بسته کنند. این کار باعث می‌شود در زمانی که در شرایطی هستید که نور محیط کم است، با استفاده از این قابلیت، نور مورد نیاز برای گرفتن عکس را دریافت کنید و نگرانی از بابت نبود نور نداشته باشید و یا امکان گرفتن ویدیو‌های صحنه آهسته را بدون کم شدن نور داشته باشید.

تا به الان تنها موردی که می‌توانستیم به آن اشاره کنیم این بود که شما می‌توانید این قابلیت را از طریق بخش Pro در برنامه دوربین فعال کنید اما کسی کار سخت افزاری آن را نمی‌دانست اما به لطف زَک یا همان کانال معروف “Jerry Rig Everyting” ما حالا می‌توانیم درمورد این عملکرد سخت افزاری این ویژگی نیز صحبت داشته باشیم.

زمانی که شما نیاز به گرفتن ویدیو‌هایی با نرخ بالا دارید، شاتر دوربین نیاز به دریافت نور دارد تا بتواند یک ویدیو شفاف را به شما نشان دهد. هرچه قدر که نرخ فریم بالاتر رود دریافت نور نیز کمتر می‌شود و اینجا است که دیافراگم ۲٫۴ به کمک دوربین اس ۹ و اس ۹ پلاس می‌آید و باعث می‌شود بدون نگرانی قادر به گرفتن ویدیو‌هایی با نرخ ۹۶۰ فریم باشید.

 

نظر شما درباره طرز کار این ویژگی چیست؟

ترنجی

Load More Related Articles
Load More By مارتین کاظمی
Load More In فناوری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Check Also

وزیر ارتباطات درباره بازار نابسامان موبایل چه می‌گوید؟

نوسان‌های این روزهای بازار ارز، دامان تلفن همراه را گرفت؛ تا جایی که شاهد افزایش ۳۰درصدی ق…