Home نجوم دانلود مستند درون راه شیری (Inside The Milky Way) با لینک مستقیم و زیرنویس فارسی

دانلود مستند درون راه شیری (Inside The Milky Way) با لینک مستقیم و زیرنویس فارسی

8 second read
0
0
62

اگر علاقه‌مند به علم نجوم هستید، در این پست می‌توانید به دانلود مستند درون راه شیری (Inside The Milky Way) با زیرنویس فارسی و لینک مستقیم بپردازید. این مستند توسط شبکه شبکه نشنال جئوگرافیک تهیه شده است.

گالیله برای نخستین بار در سال ۱۶۱۰ میلادی و توسط یک تلسکوپ موفق به مشاهده درون کهکشان راه شیری شد. تا اواخر سال ۱۹۲۰ اغلب دانشمندان بر این باور بودند که بیشتر ستاره‌های قابل مشاهده در جهان، در کهکشان راه شیری قرار دارند. پس از آن دانشمندان با تحقیق‌های فراوان خود سرانجام متوجه شدند که این کهکشان، تنها یکی از صدها میلیارد کهکشان موجود در جهان است که از ۱۰۰ الی ۴۰۰ بیلیون ستاره میزبانی می‌کند. کهکشان راه شیری نوار شیری رنگی است که اگر می خواهید آن را ببینید، آن تنها در نواحی فاقد آلودگی نوری و در شب‌های تاریک قابل رویت است.

در حقیقت، کهکشان راه شیری، مکان هندسی ستارگان تشکیل دهنده قرص کهکشان ما است که از آسمان به شکل ۲ بعدی قابل رویت است. راه شیری کهکشانی مارچی و متناوب بوده که بخشی از مجموعه کهکشان‌های همجوار خود و یکی از میلیاردها کهکشان قابل رویت در جهان است. از روی زمین این کهکشان که در یکی از شاخه‌های بازوهای مارپیچی قرار دارد نظیر یک نوار سفید و روشن در بالای آسمان در سراسر فلک به نظر می‌رسد.

مستند درون راه شیری

مستند درون راه شیری حاوی بهترین اطلاعات کهکشان راه شیری است

کهکشان راه شیری، به جهت فضای میان ستاره ای که سطح کهکشان را پر کرده‌، درخشندگی کمی دارد. همین قضیه مانع می‌شود که ما مرکز روشن کهکشان را مشاهده کرده و به دلیل آلودگی نوری موجود، دیدن آن از هر نقطه شهری یا برون شهری دشوار خواهد بود. اگر علاقه‌مند هستید که بیشتر با این کهکشان زیبای خداوند‌آشنا شوید، مستند درون راه شیری (Inside The Milku Way) با کارگردانی دانکن کاپ می‌تواند ایده آل‌ترین مجموعه تصویری موجود در حال حاضر جهان باشد. مستند درون راه شیری ، فیلمی علمی و جذاب در مورد کهکشان مادری ما به تهیه کنندگی نشنال جئوگرافیک است که اطلاعات موجود در آن توسط مدرن‌ترین تجهیزات و فناوری‌های جهان به دست آمده است و در هیچ فیلم مستند دیگری نمی‌توان آن‌ها را مشاهده کرد.

بیش از این شما را منتظر نگه نمی‌گذاریم و به دانلود فیلم مستند درون راه شیری با زیرنویس فارسی و توسط سرورهای قدرتمند گجت نیوز دعوت می‌کنیم.

مستند مستند درون راه شیری – Inside The Milky Way

گجت نیوز

Load More Related Articles
Load More By مارتین کاظمی
Load More In نجوم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Check Also

سوغات بنتوتا، سریلانکا – کجارو

سفر به بنتوتا، بدون خریدن سوغاتی‌های بومی و صنایع دستی سنتی، کامل نمی‌شود. سوغات بنتوتا، ب…