Home اخبار بیانیه مبین‌نت درخصوص رفع اختلالات اینترنت

بیانیه مبین‌نت درخصوص رفع اختلالات اینترنت

5 second read
0
0
12

شرکت مبین نت با صدور اطلاعیه‌ای در خصوص اختلالات اخیر این شرکت و رفع آن توضیحاتی ارائه کرد.

نسخه‌ای از این بیانیه به دفتر ایتنا ارسال شده که به شرح زیر است:

ارسال پارازیت‌های مزاحم برروی فرکانس‌های سیستم موقعیت‌یاب جهانی (GPS) با منشأ ناشناخته، در دو بازه زمانی، اینترنت برخی مشترکین اینترنت TD-LTE را در مناطقی از تهران با اختلال مواجه کرد. متأسفانه این سیگنال‌ها با ارسال اطلاعات مخدوش به دستگاه‌های نیازمند GPS، نه‌تنها آنتن‌های رادیویی بلکه حتی کاربران عادی که قصد استفاده از نقشه‌خوان‌های مختلف را داشتند نیز با مشکل مواجه کرده بود.

مسئله‌ای که باتوجه به نیازمندی فناوری TD-LTE به هماهنگ‌سازی زمانی در آنتن‌های رادیویی، تأثیر به‌مراتب مخرب‌تری بر کیفیت اتصال مودم‌های TD-LTE به آنتن‌های نصب‌شده در سطح شهر داشته است. بنابراین شرکت ارتباطات مبین‌نت از زمان بروز این اختلالات ضمن انجام رایزنی برای رفع شدن منشأ ایجاد پارازیت، اقدامات فنی را نیز برای به حداقل رساندن آسیب به شبکه و افزایش کیفیت اینترنت مشترکین آغاز کرد.

در نتیجه این اقدامات علی‌رغم ادامه‌دار بودن روند انتشار سیگنال‌های مزاحم و حتی شدت گرفتن آن‌ها در برخی از مناطق مرکزی شهر، مبین‌نت موفق شد راهکارهای کار‌آمدی را برای هماهنگ‌سازی سایت‌های رادیویی TD-LTE بدون نیاز به GPS، پیاده‌سازی و از طریق بازطراحی شبکه در سطح شهر اجرا کند.

راهکارهای اتخاذشده کمک می‌کند تا زمان‌بندی آنتن‌های رادیویی از طریق مکانیزم دیگری انجام‌شده و مشکلات اختلال حتی باوجود ارسال سیگنال‌های مزاحم تا حد بسیار زیادی مرتفع شود. شرکت ارتباطات مبین‌نت عمیقاً باور دارد بدون وجود کاربران و جلب رضایت ایشان، نه‌تنها شرکت‌های اینترنتی بلکه موجودیت کل صنعت ارتباطات و فناوری اطلاعات کشور در معرض تهدید قرار می‌گیرد.

بنابراین برای چندمین مرتبه از تمامی مشترکین خود، خصوصاً کاربرانی که در دوره‌ی اختلال اخیر و در مناطقی از شهر تهران، دسترسی باکیفیتی به اینترنت این شرکت نداشته‌اند، عذرخواهی کرده و تمام تلاش خود را برای جلب رضایت و اعتماد ایشان انجام خواهد داد.

این شرکت در نهایت اعلام می‌دارد با استفاده از راهکارهای اتخاذشده، شبکه‌ی بی‌سیم مبین‌نت نسبت به انواع پارازیت کاملاً مقاوم شده و مشترکین اینترنت پرسرعت این شرکت می‌توانند با خیالی راحت از اینترنت TD-LTE استفاده کنند.

 

ایتنا

Load More Related Articles
Load More By مارتین کاظمی
Load More In اخبار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Check Also

چطور در هواپیما رفتار مناسب داشته باشیم؟

رفتار صحیح و برخورد مناسب در هر مکانی شرط حضور در آن‌جا است. اما هنگام سفر با هواپیما چه آ…