Home فناوری بایکوت دانشگاه کره‌ای از سوی کارشناسان روباتیک

بایکوت دانشگاه کره‌ای از سوی کارشناسان روباتیک

6 second read
0
0
30

حدود ۵۰ کارشناس روباتیک، دانشگاه علوم و فناوری پیشرفته کره جنوبی را به دلیل انجام پروژه های تحقیقاتی برای ساخت اسلحه های مجهز به هوش مصنوعی بایکوت کرده اند.

به گزارش مهر، حدود ۵۰ کارشناس روباتیک، دانشگاه «علوم و فناوری پیشرفته  کره جنوبی» (KAIST) را بایکوت کرده اند. این درحالی است که این دانشگاه تصمیم دارد یک آزمایشگاه اسلحه های مجهز به هوش مصنوعی افتتاح کند.

کارشناسان بیم آن دارند که این اقدام به ایجاد مسابقه برای تولید نسل آینده تسلیحات منجر شود و در نهایت تروریست ها از آن سواستفاده کنند.

نشریه فایننشال تایمز از ماه فوریه گزارش داده این دانشگاه مشغول انجام چند پروژه برای Convergence of National Defense and Artificial Intelligence است.

این پروژه ها عبارتند از سیستم های تصمیم گیری و دستوردهی مبتنی بر هوش مصنوعی، الگوریتم های جهت یابی برای پهپادهای زیرآبی، سیستم های آموزش هوشمند برای هواپیما و فناوری های شناسایی و ردیابی اشیا با تکیه بر هوش مصنوعی.

 هرچند این اهداف و پروژه ها عادی به نظر بیاید اما انستیتو علوم و فناوری پیشرفته کره جنوبی با Hanwha Systems (شرکت تسلیحات کره جنوبی) همکاری می کند.

 

آی تی ایران

Load More Related Articles
Load More By مارتین کاظمی
Load More In فناوری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Check Also

هشدار ایران‌خودرو درباره فروش غیرقانونی

هشدار ایران‌خودرو درباره فروش غیرقانونی امتیاز بدهید گروه صنعتی ایران‌خودرو اقدام افراد یا…