Home نقد و بررسی بازدید وزیر فرهنگ و هنر الجزایر از پشت صحنه فیلم سینمایی الحاج احمد/ شورجه برای الجزایر فیلم می سازد – اخبار سینمای ایران و جهان

بازدید وزیر فرهنگ و هنر الجزایر از پشت صحنه فیلم سینمایی الحاج احمد/ شورجه برای الجزایر فیلم می سازد – اخبار سینمای ایران و جهان

0 second read
0
0
21

سینماپرس: جمال شورجه کارگردان باسابقه ایران تا فراهم شدن مقدمات شروع ساخت سریال موسی(ع) برای الجزایر یک فیلم سینمایی درباره شخصیت ملی و تاریخی این کشور می سازد.

به گزارش سینماپرس به دنبال ناتوانی صداوسیما در تامین اعتبار سریال موسی (ع)، تا آماده شدن مقدمات تولید این سریال، جمال شورجه فیلم سینمایی الحاج احمد را برای الجزایر کلید زد. فیلم سینمایی الحاج احمد به زندگی یک شخصیت ملی و تاریخی الجزایری می پردازد.

بنابراین گزارش الجزایر مدتها پیش از شورجه جهت کارگردانی این فیلم سینمایی دعوت کرده بود که وی در نهایت و با توجه به تعویق افتادن راه اندازی سریال موسی این دعوت را پذیرفت.

عدم تامین منابع مالی و مشکلات اقتصادی از اصلی ترین دلایل عدم راه اندازی سریال موسی عنوان می شود.

با توجه به اهمیت ساخت این فیلم سینمایی برای الجزایر وزیر فرهنگ و هنر این کشور از پشت صحنه فیلم سینمایی الحاج احمد به کارگردانی جمال شورجه بازدید کرد. این پروژه سینمایی به صورت کامل در کشور الجزایر ساخته می شود و تنها برخی از عوامل پشت صحنه آن ایرانی هستند. مجیدمیرفخرایی طراح صحنه برجسته ایرانی نیز در این پروژه حضور دارد.

سينماپرس

Load More Related Articles
Load More By مصطفی شعبانی
Load More In نقد و بررسی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Check Also

امتیاز «جناب خان» به تلویزیون رسید – اخبار سینمای ایران و جهان

سینماپرس: بعد از حواشی زیادی که در خصوص حضور عروسک «جناب خان» در خندوانه رخ داد، مذاکرات م…