Home اخبار اولویت جهاد دانشگاهی ارائه طرح های فناورانه ملی و بین المللی است

اولویت جهاد دانشگاهی ارائه طرح های فناورانه ملی و بین المللی است

0 second read
0
0
4

به گزارش ایرنا حمیدرضا طیبی روز چهارشنبه در حاشیه بازدید از واحدهای صنعتی زیر نظر جهاد دانشگاهی مازندران افزود: یکی از اهداف تاسیس جهاد دانشگاهی در سال ۵۹ نشان دادن توان کشور در تولید علم، فناوری و تجاری سازی آن است که توانمندی های خوبی تا امروز در این حوزه کسب کرده ایم.
وی به برنامه ریزی جهاد دانشگاهی در استان های کشور براساس مزیت های بومی استان یا نیازهای ملی اشاره کرد و ادامه داد: طرح نیمه کاره در جهاد دانشگاهی نداریم و حمایت استان ها نیز در نتیجه دادن طرح ها مهم است.
وی به آغاز طرح های جهاد دانشگاهی استان مازندران در بحث سلامت از جمله سلول درمانی، بیماری های سرطان و نازایی اشاره کرد.
رئیس جهاد دانشگاهی گفت: صحبت های اولیه برای راه اندازی مرکز تحقیقات سرطان با استانداری مازندران انجام شده است.
وی گفت: در بحث تولید کاغذ نیز با استفاده از ضایعات برنج، گندم برای تولید خمیر کاغذ مرغوب و در بحث گردشگری استان نیز جهاد دانشگاهی توانمندی های خوبی در حوزه گردشگری و علوم اجتماعی دارد.
طیبی گفت: جهاد دانشگاهی به عنوان پایلوت توریسم در این استان اقداماتی دارد که الگویی برای توسعه اکوتوریسم باشد.
وی از اعلام آمادگی جهاد دانشگاهی در بحث زباله سوز و مشاوره و انتقال تکنولوژی در این حوزه برای مازندران خبر داد و افزود: کار پژوهشی ویژه جهاد دانشگاهی برای این استان در زمینه ریزجلبک ها به عنوان مواد غذایی ارگانیک است که در حال حاضر کارهای خوبی انجام شده و گزارشات آن اعلام خواهد شد.
به گزارش ایرنا تفاهم نامه همکاری با اولویت چهار محور صبح امروز میان جهاد دانشگاهی کشور و استانداری مازندران امضا شد.
استاندار مازندران روز چهارشنبه در حاشیه بازدید از واحدهای صنعتی زیر نظر جهاد دانشگاهی مازندران ضمن اعلام این خبر گفت: قرار است بر اساس این تفاهم نامه ظرفیت جهاد دانشگاهی در خدمت پژوهش و نوآوری برای رفع نیازهای مازندران در مسیر توسعه قرار گیرد.
محمد اسلامی افزود: چهار محور و اولویت شامل کشاورزی و آبزی پروری، پسماند، گردشگری، سلامت، بهداشت و حقوق پزشکی در این تفاهم نامه مطرح شد که امید است تبدیل به پروتکل و قراردادهای همکاری شود.
وی ادامه داد : دغدغه رشد و تعالی باعث دیده شدن مسائل ، هدفمند شدن و نتیجه گرا شدن پژوهش ها می شود و در این راستا جهت ارتقای تراز زندگی مردم همکاری همه دستگاه ها ضروری است.
اسلامی گفت: نکته مهم در استان شناسایی طرح های صنعتی راکد و دلیل راکدن ماندن آنهاست و از ۲ ماه گذشته چندین تیم مهندسی و صنعتی این زمینه ها را مطالعه کرده و گزارش های خود را هفته جاری ارائه می دهند.
وی ادامه داد: تزریق پول تنها راه حل رکود نیست بلکه حمایت ها، راهگشایی ها و رایزنی ها لازم است تا از ظرفیت های فنی و مدیریتی و از خود صنعتگران هم استفاده کنیم.
استاندار مازندران ابراز امیدواری کرد: تا پایان سال تصویر اولیه و هسته های فنی و مدیریتی برای حضور در شهرک های صنعتی و راه حل ها با همکاری اداره کل صنعت، معدن و تجارت و فرمانداری ها برای برون رفت از رکود ارائه شود.
وی به تدوین بسته اقتصاد مقاومتی استان در ۱۲ بند اشاره و تاکیدکرد: این بسته شامل پروژه های محوری است که قبل از پایان سال در ستاد اقتصاد مقاومتی استان تصویب می شود.
اسلامی گفت: توسعه با منابع دولتی اتفاق نمی افتد بلکه مشارکت و منابع مردمی و محیط آسوده برای نقش آفرینی کار آفرینان نیاز دارد.
وی افزود: در هدف کلان دولت ایجاد ۴۰ هزار شغل جدید سهم استان در سال ۹۷ است که در بین ۱۲ بند تقسیم بندی و هدفگذاری برای سال آینده خواهد شد.
رئیس جهاد دانشگاهی کشور صبح امروز به همراه محمد اسلامی استاندار مازندران از واحدهای صنعتی زیر نظر این جهاد از جمله مجموعه گردشگری چپکرود ، سایت پرورش جلبک به منظور تغذیه دام و طیور و بازدید پروژه تولید خمیر کاغذ از ضایعات در این استان بازدید کرد.
۷۳۳۵/۱۸۹۹

انتهای پیام /*

خبر گزاری جمهوری اسلامی

Load More Related Articles
Load More By مارتین کاظمی
Load More In اخبار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Check Also

مرور نکاتی مهم ویژه علاقمندان گشت و گذار به سبک سافاری (قسمت دوم)

سافاری به دلیل ویژگی‌های خاصش، نیازمند جمع آوری اطلاعات صحیح و برنامه ریزی دقیق است. در اد…