Home فناوری آغاز پرواز تاکسی پرنده “لری پیج” در نیوزلند

آغاز پرواز تاکسی پرنده “لری پیج” در نیوزلند

6 second read
0
0
20

گزارش‌های سال ۲۰۱۶ حاکی از این بود که لری پیج موسس کمپانی گوگل و آلفابت دو پروژه خودرو پرنده را دستور کارش دارد و با اینکه سال گذشته شاهد رونمایی از یک وسیله نقلیه پرنده‌ بودیم، حال نوبت به معرفی وسیله پرنده جدید لری پیج با نام “کورا” (Cora) رسیده است. این تاکسی پرنده که توسط کمپانی خصوصی لری پیج یعنی “Kitty Hawk” طراحی شده در اصل یک هواپیمای الکتریکی است که به منظور انجام خدمات حمل و نقل که قرار نیست به کاربران شخصی فروخته شود طراحی شده است. این تاکسی که از نرم‌افزار خلبان خودکار بهره می برد، از ۱۲ پره به منظور ارتفاع گرفتن و فرود آمدن به‌صورت عمودی از سطح زمین بهره می‌برد و بنابراین برای اوج گرفتن نیازی به حرکت افقی ندارد.

پس از بلند شدن از سطح زمین، کورا به وسیله یک پروانه افقی به ارتفاعی بین ۱۵۰ تا ۱۰۰۰ متر و سرعت ۱۸۰ کیلومتر درساعت می‌‌رسد. با توجه به سوالات متداول مطرح شده در وبسایت این شرکت، این تاکسی پرنده دارای ۳ سیستم کامپیوتری پرواز مستقل است و حتی در صورتی که یکی از این سیستم‌ها از کار بیافتد دو سیستم دیگر می‌توانند بدون مشکل پرواز را انجام دهند. همچنین با اینکه هریک از پره‌ها به‌طور مستقل وظایف خود را به دقت انجام می‌دهند، اما در صورتی که اوضاع بر وفق مراد پیش نرود، یک سیستم پاراشوت پیشرفته به منظور فرود آمدن بدون نیاز به پره‌ها نیز تعبیه شده است.

مشخصات فنی:

منبع انرژی: تمام الکتریکی

ظرفیت: ۲ نفر

حداکثر توان ارتفاع گیری: بین ۱۵ تا ۱۰۰۰ متر از سطح زمین

طول باله‌ها: ۱۱ متر

سیستم حرکت عمودی: کورا به وسیله ۱۲ پره مستقل پرواز می‌کند که این پره‌ها وطیفه ارتفاع گیری و فرود عمودی را بر عهده دارند.

باله ثابت: ۱ پروانه جهت حرکت افقی

توان پیمایش: حدود ۱۰۰ کیلومتر

سرعت: حدود ۱۸۰ کیلومتر در ساعت

کمپانی Kitty Hawk توسط یکی از مدیران اسبق شرکت گوگل یعنی “سباستین تران” اداره می‌شود. در وبسایت این شرکت اعلام شده که کورا قرار است کار خود را ابتدا در کشور نیوزلند آغاز کند چراکه پرواز در این کشور برای تمامی افراد آزاد است. طبق اخبار منتشر شده از نیویورک تایمز، مدیران این شرکت امروز قرار است طی ملاقاتی با نخست وزیر نیوزلند تواق خود را بر سر اجرای آزمایشی این خودروهای پرنده در این کشور رسما اعلام کنند.

البته هنوز این شرکت زمان دقیقی را برای شروع به‌کار رسمی این پرنده اعلام نکرده است. تایم لاینی که در وبسایت این شرکت به اشتراک گذاشته شده هم تنها مقدار پیشرفت این پروژه را نشان می‌دهد که شامل رخدادهایی از جمله ساخت اولین نسخه از این ماشین در سال ۲۰۱۱، اولین پرواز بدون خلبان در سال ۲۰۱۴ و آغاز اجرای آزمایشی کورا از اکتبر ۲۰۱۷ می‌شود. ضمنا شرکت Kitty Hawk تنها کمپانی که در زمینه تاکسی‌های هوایی فعالیت می‌کند نیست و دیگر شرکت‌ها از جمله EHang و Uber Elevate هم در این زمینه فعالیت می‌کنند.

آی تی ایران

Load More Related Articles
Load More By مارتین کاظمی
Load More In فناوری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Check Also

قیمت بنزین ایران ، ارزان تر از اسپانیا و ایتالیا

قیمت بنزین ایران ، ارزان تر از اسپانیا و ایتالیا امتیاز بدهید قیمت بنزین در ایران و روش ها…