Home آموزش آشنایی با ترفند انتقال تعداد چندین اپلیکیشن با یکدیگر در سیستم‌عامل iOS

آشنایی با ترفند انتقال تعداد چندین اپلیکیشن با یکدیگر در سیستم‌عامل iOS

2 second read
0
0
6

استفاده از ترفندهای کوچک در زمینه سهولت به کارگیری دستگاه‌ها و نرم‌افزارهای گوناگون تأثیرات بسیار فراوانی را می‌توانند به خود اختصاص داده و اقدامی بسیار وقت‌گیر و طاقت‌فرسا را در کمترین زمان ممکن به انجام رسانند. همان‌طور که مستحضر هستید کمپانی اپل اعتقاد آن‌چنانی را به تدوین دفترچه‌های راهنمای کاربر موجود در بسته‌بندی محصولات و یا آموزش‌های تدارک دیده شده در وب‌سایت خود به‌صورت کامل را نداشته و بسیاری از مقالات و نوشته‌های گوناگون سرتاسر شبکه گسترده اینترنت حاصل تلاش کاربران و اشتراک یافته‌های خود می‌باشند؛ البته علت این امر را نیز نمی‌توان به‌طور کامل متوجه کمپانی نامبرده ساخت، زیرا گردآوری آموزش‌های زیر و بالای یک سیستم‌عامل نظیر iOS در قالب نوشته مدت زمان و همچنین نیروی انسانی بسیار فراوانی را طلب می‌نماید.

یکی از کاربردی‌ترین ترفندهای موجود در سیستم‌عامل iOS که به دلیل ساختار خود از دید بسیاری از کاربران پنهان مانده است انتقال تعداد چندین آیکون به‌صورت یکجا و در کنار یکدیگر می‌باشد. بدون شک تمامی مصرف‌کنندگان محصولات کمپانی اپل با نحوه چگونگی کارکرد سیستم تنظیم میانبر اجرایی نرم‌افزارها و تغییر موقعیت آیکون آن‌ها آشنایی کامل داشته و این مهم را با نگاه داشتن انگشت خود بر روی یک آیکون و سپس کشیدن آن به ناحیه مورد نظر به انجام می‌رسانند، اما استراتژی فوق در مواقع تعدد تعداد برنامه‌ها و تغییر کامل ظاهر صفحه نمایشگر می‌تواند مدت زمانی به طول بینجامد که بر همین اساس وجود سیستمی جهت انتقال چندین آیکون با یکدیگر بسیار مفید واقع می‌شود، اما ممکن است با خود بگویید که چنین قابلیتی در سیستم‌عامل iOS وجود ندارد. با ما همراه باشید تا در ادامه ترفندی بسیار کاربردی جهت انجام روش فوق را با یکدیگر بیاموزیم.

iOS

پیش از پرداختن به مبحث اصلی موضوع ذکر این نکته ضروری است که قابلیت فوق به‌عنوان یکی از ویژگی‌های سیستم‌عامل iOS در بطن آن نهفته و استفاده از برنامه‌ها و نرم‌افزارهای سوم شخص به‌هیچ‌عنوان لازم و ضروری به شمار نمی‌رود. علاوه بر آن نحوه کلی انجام ترفند با چگونگی انتقال آیکون یک اپلیکیشن یکسان بوده و تنها نکته کوچکی را در میانه خود نهفته دارد.

برای این منظور ابتدا به صفحه اصلی دستگاه تلفن همراه مراجعه و سپس انگشت خود را بر روی آیکون یکی از اپلیکیشن‌های دلخواه نگاه دارید تا آیکون‌های تمامی برنامه‌ها شروع به جنبش نمایند. ذکر این نکته نیز ضروری است که از فشار بیش از حد به صفحه نمایشگر خودداری کنید، در غیر این صورت حسگر لمس سه‌بعدی فعال خواهد شد (در صورت پشتیبانی دستگاه از این ویژگی).

اکنون کشیدن آیکون انتخابی به ناحیه مورد نظر به تغییر موقعیت آن منتهی می‌شود، اما درصورتی‌که قصد دارید تا تعداد نرم‌افزارهای بیشتری را در آن واحد منتقل سازید کافی است تا با استفاده از انگشت دیگر خود تقه کوچکی را به آیکون اپلیکیشن دیگری وارد سازید (در همان حالتی که برنامه اولیه در حالت انتخاب شده قرار داشته و تمامی آیکون‌ها در حال لرزش می‌باشند)؛ مشاهده می‌کنید که برنامه مربوطه به مکانیسم انتقال اپلیکیشن اولیه اضافه و پشته‌ای از آیکون‌ها شکل می‌گیرد. دستورالعمل فعلی را تا زمان افزودن دیگر آیکون‌های مورد نظر ادامه دهید.

iOS

حال پس از انتخاب تمامی آیکون‌ها، کافی است تا انگشت خود را به موقعیت مورد نظر از صفحه نمایشگر حرکت و سپس آن را رها سازید؛ مشاهده می‌کنید پشته تشکیل شده منفصل و تمامی آیکون‌ها از یکدیگر باز شده و مکانی را به خود اختصاص می‌دهند. نحوه پخش شدن آیکون‌ها و بر اساس ترتیب نمایش آن‌ها در پشته صورت می‌پذیرد.

سخت افزار ایران

Load More Related Articles
Load More By مارتین کاظمی
Load More In آموزش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Check Also

بهترین رستوران های ارزان روستوف نادونو کجاست؟

تامین وعده‌های غذایی ضمن صرفه‌جویی در هزینه‌های سفر از مهم‌ترین دغدغه‌های هر مسافری است. د…