صفحه اصلی فناوری پیشنهاد افزایش ۱۹ درصدی قیمت خودرو به دلیل مشکلات قطعه سازان

پیشنهاد افزایش ۱۹ درصدی قیمت خودرو به دلیل مشکلات قطعه سازان

0 خواندن ثانیه
0
0
2

دبیر انجمن صنایع همگن قطعه سازان از اوضاع نامناسب صنعت قطعه‌سازی خبر داد و گفت با توجه به افزایش ۳۰ درصدی قیمت نهاده‌های تولید قطعه، قیمت خودرو باید به صورت میانگین ۱۹٫۵ درصد رشد داشته باشد.

محبی نژاد، دبیر انجمن صنایع همگن قطعه سازان بیان کرد طی چند سال اخیر، واحدهای تولیدی هر روز با مشکلات متعددی در کسب و کار خود روبرو هستند که این موضوع باعث شده تا امکان توسعه فعالیت آن‌ها گرفته شود و این واحدها نتوانند حضور پررنگی در بازار داشته باشند. از سوی دیگر، فروش کالاهای وارداتی که از مبادی رسمی یا قاچاق وارد کشور می‌شوند بیشتر شده و سودآوری آن‌ها از بازار کشور نیز افزایش یافته است.

دبیر انجمن صنایع همگن قطعه سازان افزود برخی از صنایع از جمله قطعه سازان از آینده فعالیت خود در بازار نگران هستند و هر روز مطالباتشان را از راه‌های مختلف از دولت درخواست می‌کنند، اما متاسفانه تاکنون گره کار آن‌ها باز نشده است. طبق آمار به دست آمده، تا پایان سال ۱۳۹۶ بیش از ۱٫۸ میلیارد دلار قطعه برای مونتاژ خودرو با درصد ساخت داخلی زیر ۳۰ درصد وارد کشور شده که نسبت به مدت مشابه در سال قبل از آن، رشد ۱۳۰ درصدی را تجربه کرده است. این آمار بیانگر آن است که واردات قطعات خودرو در صدر فهرست واردات کشور قرار دارد.

قیمت خودرو باید رشد ۱۹٫۵ درصدی داشته باشد

محبی نژاد در ادامه از عدم پرداخت به موقع مطالبات قطعه سازان از شرکت‌های خودروسازی گلایه کرد و گفت از اوایل سال ۹۶ تاکنون، قیمت مواد اولیه رشد قابل توجهی داشته و این امر باعث به وجود آمدن مشکلات زیادی برای تولیدکنندگان شده است. اکنون قطعه سازان به طور میانگین با افزایش ۳۰ درصدی قیمت نهاده‌های تولید روبرو هستند و با توجه به این افزایش قیمت‌ها، قیمت خودرو باید به صورت میانگین رشد ۱۹٫۵ درصدی داشته باشد تا امکان افزایش قیمت محصولات برای قطعه‌سازان به وجود بیاید. وی در پایان تاکید کرد که اگر ظرف مدت چند ماه آینده، فکری به حال صنعت قطعه سازی نشود، موج تعطیلی در این بخش افزایش خواهد یافت.

گجت نیوز

بارگذاری بیشتر مطالب مرتبط
بارگذاری توسط مارتین کاظمی
بارگذاری در فناوری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بررسی

اسفراین در یک نگاه – کجارو

اسفراین شهری در شمال غربی استان خراسان شمالی است که در ارتفاع ۱۲۴۹ متری از سطح دریا قرار د…