ثبت نام

امکان عضویت غیر فعال است

بروزرسانی اجباری برخی سیستم‌ها به نسخه ۱۷۰۹ عمدی نبود

ب


مایکروسافت: بروزرسانی اجباری برخی سیستم‌ها به نسخه ۱۷۰۹ عمدی نبود

اشتراک گذاری این مطلب

مایکروسافت یک بار دیگر به علت بروزرسانی اجباری برخی از کامپیوترهای شخصی به نسخه ۱۷۰۹ ویندوز ۱۰ مورد انتقاد شدید قرار گرفت. براساس گزارشاتی که هفته گذشته منتشر شدند، برخی کاربران حتی باوجود غیرفعال بودن Windows Update و انتخاب سیاست‌هایی که دریافت و نصب آپدیت را به تاخیر می‌انداختند، متوجه بروزرسانی اجباری سیستم خود شدند.

مایکروسافت در این خصوص اعلام کرد که از بروزرسانی اجباری و ناخواسته این کامپیوترهای شخصی مطلع بوده و علت آن را وجود مشکلی عنوان نموده که هم اکنون برطرف گردیده است. به گفته این کمپانی، برخی از سیستم‌های مجهز به نسخه ۱۷۰۳ ویندوز ۱۰ که زمان سررسید خاصی را برای دریافت آپدیت‌های مهم تنظیم کرده‌ بودند، به اشتباه اعلان مربوط به بروزرسانی را دریافت نموده‌اند. این مشکل در تاریخ ۸ مارس به طور کامل برطرف شده است.

مایکروسافت

مایکروسافت همچنین اضافه کرد که کاربرانی که با این مشکل مواجه شده‌اند و یا سیستم آنها به نسخه ۱۷۰۹ بروزرسانی شده است، می‌توانند تا حداکثر ۱۰ روز بعد تغییرات اعمال شده را حذف کرده و به نسخه قبلی بازگردند. بدین منظور باید به مسیر Settings > Update & Security > Recovery رفته و سپس گزینه Get started را از زیر قسمت Go back to the previous version of windows 10 انتخاب کنید.

اوایل ماه میلادی جاری، مایکروسافت اعلان‌هایی را برای سیستم‌های مجهز به نسخه‌های قدیمی ویندوز ۱۰ شامل November Update ،Anniversary Update و Creators Update ارائه نمود. به گفته این غول نرم‌افزار، بسیاری از کاربران این امر را نوعی اجبار و سلب اختیار می‌بینند، در صورتی که هدف ما فقط بروز نگه داشتن دستگاه‌ها و ارائه جدیدترین وصله‌های امنیتی جهت مقابله با تهدیدات پیش‌رو و جدید می‌باشد.

در حالی که مایکروسافت به زمان انتشار نسخه عمومی آپدیت رداستون ۴ با نام Spring Creators Update نزدیک می‌شود، بسیاری این رویکرد سخت‌گیرانه را به باد انتقاد گرفته‌اند.

 

منبع:

سخت افزار ایران

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *