صفحه اصلی فناوری اندروید P برای نکسوس ها ارایه نمی شود، پیکسل ۲ ایکس ال تا ۳ سال پیشتیبانی می شود

اندروید P برای نکسوس ها ارایه نمی شود، پیکسل ۲ ایکس ال تا ۳ سال پیشتیبانی می شود

10 خواندن ثانیه
0
0
3

می دانیم گوگل و اکثر شرکت های اندرویدی تا ۲ سال آپدیت اساسی را برای موبایل های پرچمدار خود ارایه می کنند، این یعنی ۲ نسخه بعدی از سیستم عاملی که با آن عرضه شده اند را دریافت خواهند کرد. آخرین نسل نکسوس ها را با نکسوس ۶P و نکسوس ۵X دیدیم که با اندروید M یا همان مارشملو (اندروید ۶) عرضه شدند. حال با عرضه پیش نمایش اندروید P مشخص شده که اندروید P برای نکسوس ها ارایه نمی شود! در کنار این خبر که تقریبا انتظار آن را داشتیم یک خبر غیر منتظره دیگر نیز وجود دارد. در ادامه با ترنجی همراه باشید تا در این زمینه بیشتر بخوانیم.

نکسوس 6P

نکسوس ۶P

همانطور که نکسوس ۶ پی و نکسوس ۵ ایکس با اندروید M عرضه شدند، دو نسل آپدیت اندروید N و اندروید O را دریافت کردند و طبق سنت موجود در اکوسیستم اندروید، حالا دیگر وقت بازنشسته شدن آن هاست. بله، نکسوس ۶P و نکسوس ۵X به صورت رسمی اندروید P را دریافت نخواهند کرد و به این ترتیب دیگر هیچ نکسوسی رسما به اندروید ۹ آپدیت نخواهد شد.

البته اگر دارنده یکی از این دو مدل هستید اصلا نگران نباشید چون همواره رام های شخصی سازی شده به شما اجازه تست کردن جدیدترین نسخه اندروید را می دهد ولی با توجه به سخت افزار این دو دستگاه که اسنپدارگون ۸۰۸ و اسنپدراگون ۸۱۰ است نمی توان انتظار عملکرد خیلی عالی را داشت.

نکسوس 6P بازنشته می شود

نکسوس ۶P بازنشته می شود

اما خبر خوب برای دارندگان پیکسل ۲ و پیکسل ۲ ایکس ال است! گوگل قول پشتیبانی ۳ ساله را برای این دستگاه ها داده است و این یعنی تا سال ۲۰۲۰ و اندروید R به روز خواهند شد!

نظر شما چیست؟ مشخصا گوگل نیز تلاش خود را می کند تا به پشتیبانی طولانی ۴ ساله iOS اپل برسد!

ترنجی

بارگذاری بیشتر مطالب مرتبط
بارگذاری توسط مارتین کاظمی
بارگذاری در فناوری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بررسی

اسفراین در یک نگاه – کجارو

اسفراین شهری در شمال غربی استان خراسان شمالی است که در ارتفاع ۱۲۴۹ متری از سطح دریا قرار د…